Deep Blue Club

Akıllı Sözleşmeler Sunan: Unfi Coin

UNIFI , birden fazla blok zincirinin tek bir büyük DeFi piyasasına bağlanmasını sağlayan, gözetimsiz, birlikte çalışabilir akıllı sözleşmeler veren bir protokoldür. UNFI Coin ise bu platformun yönetişim token’ıdır.

UNFI Coin Nedir?

UNFI Coin Nedir?

UNFI Coin, Proof of Stake maddelerinin DAO (Merkezi olmayan otonom organizasyon) yönetimine dahil eden ilk sürdürülebilir DeFi kripto parasıdır. UNFI Proof of Stake sistemi içerisinde kullanıcılar, Unifi DAO’da değişiklik, gelişim önerme veya oylama yapma yetkisine sahip Topluluk Konseyi Temsilcisi (CCR) olarak seçim yapma yetkisine sahip olabilirler.

UNFI token kullanıcıları, UNFI tokenlerini stake ederek Staking Rewards kazanabilir ve stake edilmiş UNFI’lerini kullanarak daha fazla ödül kazanabilirler. Kullanımı oldukça kolay ve uygun fiyatlı bir tokendır. Gerçek çapraz zincir değişimleri ile piyasa içerisinde istikrar yaratacak ve geliştirmenin birkaç farklı blok zinciri üzerinden başarılı olmasına olanak sağlar.

UNFİ Protocol Nedir?

 UNFİ Protocol, DeFi geliştirme odaklı ve akıllı kontrat tabanlı bir kripto para projesidir. Projenin gözlemlenemeyen olma özelliğinin yanı sıra diğer projelerle işbirliğine açık, merkeziyetsiz ve birden fazla ağın tokenini kapsar durumda olması son günlerde dikkat çekmeyi başardı. Ethereum tabanlı DeFi projelerini her geçen gün popüleritesi artan sektöre dahil etmeyi hedefleyen UNFI, merkeziyetsiz AMM teknolojisini kullanıyor.

Merkeziyetsiz otonom piyasa yapıcı (AMM) aracılığıyla etkileşimden uzak ve gerçek zamanlı alım satım işlemlerinin yapılması hedefleniyor. Bu ürün aslında Unifi Protocol DAO’nun akıllı konratlarının ilk sonucu olarak görülmekte. Birçok token için direkt olarak uPair içerisinde alım satım yapılabiliyor ve hepsinin Ethereum ağı tabanlı olma şartı böylelikle ortadan kaldırılıyor.

UNFI Coin’in Değeri Ne Kadar?

UNFI Coin, toplam piyasa değeri sıralamasında 436. sırada yer alıyor. Son 24 saat içinde %8 değer kaybeden Unifi Protocol DAO, yine de 21 milyon dolar kadar toplam piyasa değerine sahip. Kripto para projesinin toplam arzı 10.000.000 olarak tespit edilse de an itibarıyla aktif 2.706.577 UNFI bulunuyor. 24 saat içerisinde piyasa hacminin %93 artması ise projenin ciddi anlamda dikkat çektiğinin büyük bir kanıtı.

UNFI’nin yol haritasına bakıldığında bunun ilerleyen aylarda farklı blockchain ağları ile ortaklıklar düşündüğü görülebilmekte. DeFi sektörünün bir hayli popüler olduğu şu günlerde UNFI gibi farklı ağlar arası etkileşimi mümkün kılan projelerin önemi gitgide artabilir.

UNFI Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en yaygın kullanılan kripto para borsalarından Binance borsası, UNFI’yi kısa süre önce kabul etti. Daha sonra rekor bir fiyat artışı yakalayan UNFI, Binance üzerinden kolaylıkla alınıp satılabilmekte.

Binance borsası üzerinde USDT, BTC, BUSD ve BNB işlemleri var fakat en çok hacmin UNFI/USDT bazında olduğu görülüyor. Bu da yatırımcıları UNFI/USDT işlem çiftini tercih etmesine sebep olabilir.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.