AKOM’dan İstanbul İçin Yağış Uyarısı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi, İstanbul’da Pazar günü öğlen saatlerinden itibaren yağmur beklendiğini ve hava sıcaklığının en yüksek 8 derece olacağı açıkladı.

KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, AKOM’un verilerine göre İstanbul’da Pazar öğle saatlerinden itibaren rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (30-70km/s), beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanmasının beklendiği duyuruldu.

EN YÜKSEK 8 DERECE OLACAK

İstanbul’da sıcaklıkların 8-10 derece birden azalarak kış değerlerine yaklaşacağı tahmin ediliyor. Paylaşılan verilere göre yarın, hava sıcaklığı en yüksek 8 derece olacak. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 21 Mart’a kadar mevsim normalleri civarı ile 3-5 derece altında, 21-25 Mart arasında ise 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

AKOM’DAN VATANDAŞLARA HASTALIK UYARISI

AKOM, bahar mevsimlerinde sıcaklıklarda yaşanan ani yükseliş ve azalışlar nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulundu. Hava sıcaklıklarındaki değişimler ve esen rüzgâr nedeniyle başta soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar olmak üzere birçok hastalığa neden olduğu belirtileterek vatandaşların hastalıklara karşı önlem alması için uyardı.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.