Alexander Sörloth İçin Transfer Bombası! Galatasaray İle Takas Söz Konusu

Son güncelleme:

Alexander Sörloth, Trabzonspor’da Leipzig’e 20 milyon euroya transfer olmuştu. Şimdi ise Almanya’da kriz yarattı.

7 Maç oynadı ancak gol katkısı olmadı

Alexander Sörloth, Alman ekibi ile 7 maça çıkmıştı. 312 dakika boyunca sahada kalan oyuncu hala bir gol ya da asist katkısında bulunmadı.

Herkes 20 Milyonluk forvetin ne zaman gol katkısında bulunacağını konuşuyor. Almanya’nın Bild gazetesinde Alexander Sörloth hakkında büyük bir eleştiri yer alıyor. Bild ”Sörloth ne zaman patlama yapacak? 20 milyon euroluk forvetin 7 haftada gol katkısı yok. Takımın en golcü oyuncusu sol bek!” cümlelerini yayınladı. Bu durumda dikkatler Alexander Sörloth’in üzerinde.

Alexander Sörloth

Ancak bu eleştiriler sonucunda Leipzig’in teknik direktörü olan Julian Nagelsmann’dan açıklama geldi. O Alexander Sörloth hakkında böyle düşünmediğini ve eleştirilere katılmadığını duyurdu.

Az gol atması normal karşılanıyor

Az gol atması normal karşılanıyor

Julian Nagelsmann ”Sörloth ve diğer forvetlerin gol atmaması bir eksiklik değil. Forvetlerimizi genelde duvar gibi kullanıyoruz ve 4-5 orta saha ile oynuyoruz. Forvetlerden seken toplar orta sahaların önünde kalıyor. Bu yüzden orta saha oyuncularımızın gol atma şansı daha yüksek oluyor.” sözlerini kullandı. Bu sözler eleştiri yağmuruna cevap niteliğinde idi.

kimin gol attığının umurunda oladığını söyledi,

Julian Nagelsmann aynı zamanda kimin gol attığının umurunda oladığını söyledi. Savunma atan, forvet atan gibi detaylarla ilgilenmediğini belirtti. Onun için önemli olan şeyin takımdaki dayanışma ve sıkı çalışma olduğunu belirtti. Bunun için şu cümleleri kullandı; ‘Kimin gol attığı umurumda değil. Savunma atmış, forvet atmış gerçekten bununla ilgilenmiyorum. Benim için önemli olan takımdaki herkesin sıkı çalışması ve takım oyunu oynaması.”

A spor ise gündeme bomba gibi bir haber bıraktı. A spor’da yayınlanan habere göre Alexander Sörloth takas yoluyla Galatasaray’a alınacak.

Marcao-Alexander Sörloth takası gündemde

Leipzig‘in Galatasaray forması giymiş olan oyuncusu Marcao ile ilgilendiği ortaya çıktı. Bu durumda takas gündeme gelebilir. Bu transferin gerçekleşmesi için Alexander Sörloth’in gözden çıkarılması söz konusu olabilir.

Leipzig stoper arayışına girdi

Galatasaray

Alman ekip, stoperi Dayot Upamecanı ile Avrupa devletlerinin bir ilgisi olduğunu bildiği için Fransız bir stoper yerine farklı bir oyuncu arayışına girdi.

Roma istemişti

Marcao

Marcao, Roma ile anılmıştı. Bunun için Galatasaray 17 milyon euro talep etti. Roma’nın da 13 milyon euro teklif ettiği öğrenildi.

Marcao, Galatasaray ile sözleşme yapması sonrasında bu sezon forma giyerek 11 maç içinde 1 gol attı ve 1 asist üretti. Fatih Terim ise Marcao hakkında konuştu. Fatih Terim, Marcao hakkında konuşulan rakamların az olduğunu belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.