Algorand Para Birimi ve Amacı

Algorand, güvenli ve merkezi olmayan bir dijital para birimi olarak kullanıcılara sunulur. Algorand, ayrıca işlem platformudur.

Turing ödüllü ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından kurulan Algorand, izinsiz, saf bir hisse kanıtı blok zinciri protokolüdür. Birinci nesil fikir birliği mekanizmalarından farklı olarak, Algorand’ın teknolojisi blokları saniyeler içinde sonlandırır ve çatalları önlerken anında işlem kesinliği sağlar. Algorand ayrıca doğrulayıcıları yeni basılan tokenlerle ödüllendirmez.

1 Algo=$ 0,4346

Geliştiricilere ve ihtiyaçlarına odaklanan Algorand‘ın düğüm deposu açık kaynaklıdır ve halka açıktır.

Algorand Değerleri

Piyasa Değeri: $472,37M
Piyasadaki Arz: ALGO1,06B
Toplam Arz: ALGO0
(24S) Hac.: $169,57M
Değ (7G): -17,11%

38. sırada işlem görmektedir.

Algorand Amacı Nedir?

Mevcut blokzincir paradigmasını iyileştirerek varolanın üzerine çıkmak ve bu blokzincir geliştirmeleri için uygun bir temel katman sağlama amacına sahiptir.

Güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blokzinciridir.

Algorand blok zinciri ağının, sınırsız ekonomiyi ve teşvik sistemini yönlendirmek için Algo adı verilen kendi resmi yerel kripto para birimi vardır. Vakıf, Algorand blok zincirinin istikrarına katkıda bulunmak, ağ katılımını teşvik etmek ve Algorand topluluğunu, ekosistem inşasını ve araştırmayı desteklemek için Algos’u elinde tutuyor. Algos ekosisteme geliştirme ve araştırma hibeleri, katılım ödülleri ve satışlar dahil olmak üzere çeşitli kanallardan giriyor. Tüm bu tür faaliyetler Algorand topluluğuna tam bir şeffaflıkla açıklanmıştır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.