Aliexpress Alışveriş Platformu Kim Tarafından Kuruldu?

Ali Express

Ali Express:

Merkezi Çin olan Ali Express dünya çapında geniş bir pazar kitlesine ulaşmaya başarmıştır. Bu şirketin aynı zamanda Alibaba Group’un B2C girişimi olarak bilinmektedir. Birçok ürün grubu ile Global bir şirket haline gelmiştir.

Jack Ma ve Yaşam Öyküsü: 

Küçük yaşta ingilizce merakıyla beraber  merkezde bulunan otele giderek turistleri gezdirerek ve pratik yaparak ingilizceyi öğrenmiştir. Daha sonra eğitim hayatı için sınava girmiştir. Ancak başarılı olamamıştır. Daha sonra ise Harvard Üniversitesine birden fazla başvuru yapmış ancak kabul edilmemiştir. Hangzhou’da yüksekokulda İngilizce Öğretmenliği kazanmıştır.  Sonrasında liseden tanıştığı arkadaşı ile evlendikten sonra ABD’ye gidip tercümanlık yaptı. internet ile tanışan Jack Ma ”bira” yazıp arattı ve ilgili sonuçların çıktığını gördü. Ancak Çin birası ile bir sonuç çıkmadığını fark etti. İsmi ise herkesin hikayesini bildiği Alibaba  ve Kırk Haramiler’den esinlendiğini söylemiştir. Daha sonra birçok önemli şirket  yatırımcı olmuş ve büyük bir şirket haline gelmiştir.

Hayatında yaşadığı bazı talihsizlikler : “Polis olmak için başvurdum, başvuran 5 kişiden 4’ü alındı ben kabul edilmedim. KFC Çin pazarına girdiğinde iş için 25 kişi başvurdu, 24 kişi alındı ve alınmayan tek kişi yine ben oldum.”

Jack Ma’nın başarının sırrının başladığı ilk adımdan bahsetti : “çocuklarımıza öğretme şeklimiz esas olarak endüstriyel dönem için tasarlanmıştır” diyerek eğitim şeklinin değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Çocuklara daha yaratıcı ve yapıcı olmanın öğretilmesi gerektiğini söyleyerek bilgisayarların sadece çipleri olduğunu, insanlarınsa kalpleri olduğunu hatırlattı ve  bilgeliğin ilk yeri kalptir”. Şeklinde ifadelerde bulundu.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.