Korona salgının tüm dünyayı etkisi altına alması ile birlikte, ihtiyaçlarını gidermek isteyen kişiler online alışveriş sitelerinde yoğunluk oluşturdu. Özellikle korona salgını nedeniyle mağazalara getirilen kısıtlamalar, insanları internetten alışveriş yapmaya yöneltti.

Ancak bazı alışveriş sitelerinde gizlilik açıkları mevcut.Bu nedenle de dikkatli olunması gereken bazı hususlar mevcut.  İşte, internet alışverişinde düşmemeniz gereken hatalar…

İnternetten alışveriş yaparken önceliğiniz kalite ve güvenirlik olmalı.ürününüzün kaliteli olup olmadığını hangi kumaştan yapıldığına, materyal yada içeriklerine ürün bilgisi yoluyla ulaşabilirsiniz. Özellikle kumaşın türü ve içeriği siin aldığınız ürünün görselle birebir çıkmasında büyük bir etken faktör olarak görev alıyor.

Ayrıca ürünün açıklamaları da gelen üründe hayal kırıklığı yaşamamanı açısından oldukça önemli. Dikkatli okumanız gereken ürün açıklamaları, satın alacağınız ürünün beden bilgisini, boyutlarını, özelliklerini tam anlamıyla öğrenmenizi sağlar ve  kargoyu açtığınızda herhangi bir sürpriz yaşamazsınız.

Ayrıca güvenilirlik açısından ürünü sipariş edeceğiniz internet sitesi büyük bir önem taşıyor. Çünkü yapacağınız alışveriş nedeniyle site sizden kart bilgilerinizi istiyor. Ve siteniz eğer güvenirlik vermiyorsa kart bilgileriniz bazı kişilerin eline geçme riski taşıyor.

İnternetten alışveriş yaparken bu hatalara düşmeyin!

Özellikle kart bilgilerinizi gireceğiniz sistemin güvenilirliği, kullanıcı yorumları, prosedüre uygunluğuna dikkat etmelisiniz.

Okumadan onaylanan satış sözleşmeleri de sonradan başınızı ağrıtabilir. Çünkü iade, değişim vb. unsurların açıklandığı sözleşmede okumadığınız maddeler sonucu istemediğiniz bir ürüne boşuna para harcamış olarak kalabilirsiniz.

Alışveriş yaparken işletmenin satış sonrası hizmetlerini de değerlendirmelisiniz. Kargo teslimatı, garanti süresi, oluşabilecek herhangi bir aksaklık neticesinde nelerle karşılaşacağınızı öğrenmenizde fayda var.