Alleghany Insurance Holdings Group Hakkında Genel Bilgiler

Son güncelleme:

Alleghany‘nin amacı, mülk ve kaza reasüransı ve sigortasında temel bir konuma bağlı olarak, işletme yan kuruluşlarına ve yatırımlara sahip olmak ve onları desteklemek yoluyla değer yaratmaktır. Şirket, 1929 yılında Oris ve Mantis Van Sweringen tarafından kurulmuştur. Şirketin merkezi ise Times Square Tower, New York City, Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Alleghany , başlangıçta demiryolu girişimcileri Oris ve Mantis Van Sweringen tarafından demiryolu çıkarları için bir holding şirketi olarak oluşturulan bir yatırım holding şirketidir. Şirketin mali değerleri şu şekildedir:

  • Gelir: 6,13 milyar ABD doları 
  • Faaliyet gelirleri: 729,40 milyon ABD doları 
  • Net gelir: 460,66 milyon ABD doları 
  • Toplam varlıklar: 23,76 milyar ABD doları 
  • Toplam öz sermaye: 7,94 milyar ABD doları 

Şirketin 2018-2019 satış bilgileri

Şirketin faaliyet firmaları şunlardır:

Transatlantic Holdings, Inc. (“TransRe”), New York’ta bulunan önde gelen bir küresel reasürördür. 1978’den bu yana TransRe, ana bağlı kuruluşları Transatlantic Reinsurance Company, TransRe London Limited ve TransRe Zurich Ltd. aracılığıyla müşterilerine mülk ve kaza risklerinin tüm yelpazesinde programları yapılandırmak için gerekli kapasite, uzmanlık ve yaratıcılığı sunmaktadır. TransRe, Mart 2012’de Alleghany tarafından satın alınmıştır.

RSUI Group, Inc. (“RSUI”) Atlanta, Georgia merkezli toptan uzmanlık sigortasının önde gelen bir sigortacısıdır. RSUI, mülk, kaza, mesleki sorumluluk ve yöneticiler ve memurların sorumluluk kapsamı dahil olmak üzere çok çeşitli sigorta ürünleri sağlamak için sigorta toptancılarıyla birlikte çalışır. RSUI, ülke çapında binlerce şirkete sigorta sağlamaktadır. Toptan uzmanlık sigortasına uzun bir bağlılık geçmişi olan RSUI, hizmet ve taahhüt bütünlüğüne odaklanmıştır. Sigortalama kararları yerel olarak verildiğinden, RSUI müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verebilmektedir.RSUI, Alleghany tarafından Temmuz 2003’te satın alınmıştır.

CapSpecialty, Inc. (“CapSpecialty”), hem kabul edilen hem de kabul edilmeyen bazda küçük işletmelere odaklanarak ticari mülk, zayiat, sadakat, kefil ve profesyonel hatlar dahil olmak üzere özel hatların tam bir envanterini üstlenir. CapSpecialty’nin misyonu, ABD’deki küçük ve orta ölçekli işletmeler için tercih edilen özel sigorta şirketi olmaktır. CapSpecialty, Ocak 2002’de Alleghany tarafından satın alınmıştır.

Şirketin hisse senedi fiyatları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.