Almadığınız Bir Bitcoin Şuan 79,012.49 TL

1 Bitcoin ne kadar? 1 Bitcoin ne kadar oldu? 1 Bitcoin kaç dolar? Bitcoin fiyatları her an değişiyor. Bugün ise 79,012.49 TL civarlarında değişim söz konusu. Ayrıca 1 Bitcoin 10,699.70 $ Dolar olarak karşımızda bu saatlerde.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin‘i sıkça duyuyor ve merak ediyor olabilirsiniz. Peki Bitcoin diğer adıyla BTC nedir? Bitcoin bu zamana kadar yaratılmış iik kripto para birimidir. Dolandırıcılıklara karşı direnci yüksek olan ve merkezsiz olan bu dijital paralar ekonomik sistemin dijital para birimi olarak da adlandırılabilir.

Basitce açıklamak gerekirse Bitcoin bir para birimi olarak karşımızda. Diğer para birimlerinden farkı ise Bitcoinin kontrolünü yapan bir merkez bankasının bulunmaması. Bitcoin birimlerinin merkezi bulunmuyor. Kopyalanması ya da imha edilmesi mümkün değildir. Bilgisayar tarafından yapılan Bitcoin, dağıtılan bir ağ üzerinde çalışıyor.

Para kazanmak, hatta zengin olmak için bitcoin alabilirsiniz. Hızla değer kazanıp, hızla değer kaybeden bu para birimi riskli olsa da oldukça fazla avantaja sahiptir.

Bitcoin almak istiyorsanız ve nasıl alacağınızı bilmiyorsanız bunun için Bitcoin Nasıl Alınır? Nereden Alınır? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

 Bitcoin Nasıl Alınır?

 Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak için belirli platformlardan mümkündür. Üyelik oluşturup para yatırarak Bitcoin alabilirsiniz.

Oluşturduğunuz cüzdanları her an yanınızda taşımanız da mümkün olacaktır. Bitcoin cüzdanlarının çeşidi de bulunur. Bu çeşitlerden en güvenilir ve kendinize uygun olanını seçebilir ve sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bitcoin cüzdan çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiye Bitcoin Cüzdan Çeşitleri adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.