Almanya’da Koronavirüs Tedbirlerini Kademeli Olarak Gevşetilecek!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede sokağa çıkma kısıtlamalarının gevşetilmesine karar verdi. Merkel, salgının kontrol altına alınabilmesi için 22 Mart’ta kararlaştırılan tedbirlere uyulması sayesinde virüsün hızla yayılmasının önlenebildiğini söyledi.

Almanya Başbakanı Merkel, 16 eyalet başkanları ile video konferans yoluyla yaptığı görüşmede koronavirüse ilişkin önlemleri değerlendirdi. Başbakanlıkta düzenlenen basın toplantısında alınan kararları açıklayan Merkel, Almanya’daki müze, galeri, hayvanat bahçesi, sergi salonları, ibadethaneler ve çocuk parklarının sıkı hijyen kurallarının uygulanması ve sosyal mesafe kurallarına uyulması koşuluyla açılabileceğini belirtti.

Başbakan Merkel, kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için tedbirlere uyan halka teşekkür etti. Salgının tekrar yayılmamasının önemine dikkat çekerek ” Salgının tekrar yayılmaması için gereken her şeyi yapma sorumluluğumuz var. Bu yüzden adımları atarken dikkatli olmalıyız. Koruma tedbirlerinin yaşamın her alanına nasıl uygulandığı beni de etkiliyor” diye konuştu.

Ülkede geçen hafta başından itibaren sokağa çıkma kısıtlamaları gevşetilmeye başlanmış ve 800 metrekareden küçük dükkanlar açılmıştı. 

Koronavirüs enfeksiyonlarında artış olması halinde kısıtlamaların yeniden devreye gireceğini hatrılatan Merkel, futbol karşılaşmaları ve kreşlerin açılması gibi kapsamlı kararların, 6 Mayıs’ta eyalet başkanları ile yapacağı bir sonraki toplantıda karar verileceğini duyurdu. 

İtalya’da Koronavirüs Ölümleri Azalmaya Devam Ediyor!

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.