Almanya’da Pegasus Havayolları’na Ait Yolcu Uçağında Yangın Paniği Yaşandı!

İstanbul Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan Pegasus Havayollarına ait uçuşta, Düsseldorf Havaalanı’na indikten kulenin uyarısı üzerine yangın alarmı verildi.

Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağı Almanya’nın Düsseldorf Havaalanı’na indikten sonra, park yerine yanaşırken kule tarafından uyarıldı. Uçağın altında alev ve duman görüldüğü belirtildi. Bu durum üzerine uçaktaki yolculara acil tahliye işlemi başlatıldı, yolcular acil durum anında açılan şişme kaydıraklarla uçaktan çıkarıldı. Tahliye anı havaalanındaki yolculardan birinin kamerasına böyle yansıdı.

[videopress 2yk81ala]

 

Pegasus Havayolları’ndan Yapılan Açıklamaya Göre

“Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan PC1003 sefer sayılı TC-CPU kuyruk tescilli uçağımız, bugün Düsseldorf Havaalanı’na sorunsuz ve emniyetli bir şekilde inişini gerçekleştirmiştir. Park yerine yanaşması esnasında kule tarafından uçak altında alev ve duman görüldüğüne dair ikazda bulunulmuştur.
Uçuş ekibimiz, misafirlerimizin emniyeti için acil terk etme prosedürünü devreye sokmuştur ve prosedüre uygun olarak tüm misafirlerimizin emniyetle tahliyeleri sağlanmıştır. Düsseldorf Havaalanı’ndan aldığımız bilgiye göre, uçağımızda müdahale gerektiren herhangi bir durum olmadığı teyit edilmiştir” denildi.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.