Amazon ve Geniş Pazar Yelpazesi…

Amazon Web Sitesi

AMAZON:

Amazon.com 6 Temmuz 1994’de Amerika Birleşik Devletleri merkezli e-ticaret pazar payına sahiptir. Dünyanın en büyük nehir olan Amazon Nehri’nde ismini almıştır. Bu sayfa Jeff Bezos tarafından kurulduğu bilinmektedir. ”Elektrik Ticaret Öncüsü” olarak bilinen Amazon DVD, CD, bilgisayar yazılımı, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, aksesuar, mobilya gibi birçok segmentte bulunmaktadır.

BULUNAN ÜLKELER:

Çin, Hindistan, Japonya, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İspanya, İtalya, Türkiye, Brezilya, ABD, Kanada, Meksika, Avustralya

Amazon Web Site:

Web sitesi özellikleri ile ilgili verilen açıklamada  ”Pazarlama web siteleri, içerik web siteleri veya bloglar gibi birden çok yazarı olan ve daha sık içerik değişikliği gerektiren düşük veya orta yoğunluktaki trafiğe sahip siteler için Basit web siteleri idealdir. Bunlar, web sitesi için gelecekte büyütülebilecek basit bir başlangıç noktası sunar. Bu siteler genellikle düşük maliyetli olsa da web sunucusunun BT tarafından yönetilmesini gerektirir ve yüksek oranda erişilebilir ya da birkaç sunucudan fazlasını içerecek şekilde ölçeklenebilir olmaları hedeflenmez. ”

kullanım özellikleri:

  • ”WordPress, Joomla, Drupal, Magento gibi yaygın uygulamaları temel alan web siteleri
  • LAMP, LEMP, MEAN, Node.Js gibi popüler geliştirme yığınlarını temel alan web siteleri
  • Büyük olasılıkla 5 sunucudan fazlasını içerecek şekilde ölçeklendirilmesi gerekmeyecek web siteleri
  • Kendi web sunucusunu ve kaynaklarını yönetmek isteyen müşteriler
  • Web sunucusu, DNS ve ağ iletişimini tek bir konsoldan yönetmek isteyen müşteriler”.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.