Amerika’ya Çalışmaya Gitmek İçin Ne Gerekir?

Son güncelleme:

Amerika, keşfedilecek milyonlarca yeri bulunan ve merak uyandıran bir yer. Amerika’ya gitmek için kendinize çok fazla neden yaratabilirsiniz. Gezmek için gidebilir, keşfe çıkabilir, eğitim için gidebilir ya da oraya gidip çalışabilirsiniz.

Ancak yurt dışına çıkmanın belirli kuralları oluyor maalesef. Vize, çalışma izni gibi durumları çözmeniz gerekiyor.

Bu durumda Amerika’ya çalışmaya gitmek için ne gerekir? Amerika’da nasıl çalışırım? Sorularının cevaplarını inceleyelim..

Amerika Çalışma Vizesi Almak

Amerika Çalışma Vizesi Almak

Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek istiyorsanız öncelikle kişisel özelliklerinize uygun olan Amerika çalışma vizesini almanız gerekir. Bunun için de başvuru yapmalısınız.

Amerika Birleşik Devletleri çalışma vizesi için, şirketlerin davet edilme yöntemi, olağanüstü yetenek, sporcu olmak, din görevlisi olmak, sanatçı olmak, şirket içinde transfer, mevsimlik ya da sürekli gibi kategoriler mevcut.

Amerika’ya çalışmaya gitmek için ne gerekir

Amerika Birleşik Devletleri çalışma vizesi türleri yaptığınız iş, işveren ve milliyete göre farklılık göstermekte. Amerika çalışma vizesini almanız halinde Amerika’da yaşayabiliyorsunuz.

Gerekli koşulları sağlayan Amerika çalışma vizesine sahipseniz eğer süresiz oturum izni almanız da mümkün olacaktır.

Bazı Amerika çalışma vizelerinde bulunan içerik sayesinde ailenizin seyehat etmesini de sağlayabiliyorsunuz.

Amerika Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Amerika Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Amerika‘ya gitme kararı aldıysanız ve orada çalışmak istiyorsanız Amerika çalışma vizesi almanız gerekiyor. Peki Amerika çalışma vizesi başvurusu nereye yapılır?

Amerika çalışma vizesi almak için yapacağınız başvuru Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’ne yapılıyor. Bunun yanı sıra İstanbul Başkonsolosluğu’na da başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.