‘Android’ Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

1. Android telefonlar için hemen yavaşlıyor, kasıyor denmesi;

Ucuz bir telefon aldığınızda zaten bu telefon 7-8 ay sonra yavaşlayacaktır ama tabii ki piyasadaki çoğu akıllı telefon sisteminin Android olmasından kaynaklı böyle bir problem olduğu söylenir. Ama her telefon (Android) için aynı şey söylenemez. Bir de eskiden Android’in sıkıntılı bir işletim sistemi olmasından kaynaklı olabilir.

Orta ve üst segment bir Android işletim sistemli telefon aldığınızda uzun süre böyle bir problem ile karşı karşıya kalmazsınız.

2. Arka planda çalışan uygulamalar pil tüketir;

Yazılım, sizin kullanmadığınız uygulamaları arka planda açık bıraksanız dahi kendi kendine sınırlar ve bu da pilin tüketilmemesini sağlar. Aynı zamanda telefon performansına da bir etkisi yoktur.

3. Fazla Ram fazla performanstır;

Hayır, 6 GB ramli bir telefon alsanız dahi bunun ancak 4 GBlık alanı ya da max. 5 GB kullanılacak. İşlemci için de aynı durum söz konusudur. Bazen 4 çekirdekli işlemci 8 çekirdekliden daha üstün performans verebilir.

 

4. Telefonu kendi şarj aleti ile şarj etmezsen bozulur;

Örn; ”Samsung telefonu Samsung şarj aleti ile şarj etmezsen bozulur” denir fakat yanlıştır! Farklı şarj aleti kullanılması bataryaya zarar vermez. Lion bataryalar böyle bir durumdan etkilenmez. Yüksek voltajlı bir şarj aleti ile şarj etseniz bile yazılım tarafı dolayısıyla bataryanız tüm voltajı almıyor.

5. Parlaklık ‘otomatik ayar’dayken pil daha az tüketilir;

Hayır, işin aslı parlaklığı ayarlarken sensörler de işin içerisine girer ve ortamdaki ışığı algılar; sensörler güç tükettikçe batarya kullanımı daha fazla oluyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.