Vintage tarihin tozlu tarafları açılıyor; içinden neler çıkacak acaba sizde benim gibi eski tarihlerin hastası ve meraklısıysanız bu öncü akım tam bize göre. Tüm alanlarda buna örnek hayatla birleşen bir nokta bulmak bence mümkün.

Mobilyalarda ve kıyafetlerde sıkça rastlanan geçmiş etkisi diyoruz Retro tarzdan biraz farklı olan bu akım aslında uzun yıllardır devam etmekte.1940,50,60,70,80 ve en son 90 olarak sıkça karşımıza çıkmaktadır.

 

Özellikle birbirini sürdüren devam eden moda bir akım olarak karşımıza çıksa da ben sürdürülebilir bir yaşam olarak görüyorum. Yani eşyalar anlamlı olduğu ve aktarmak ile yaşamında güzel anlarını aktarmak gibi düşünebiliriz. Anneannemizin halısını torunumuza hediye etmemiz ve onun halıyı artık çanta olarak kullanması ve vintage bir dönüşüm sağlanmış olması gibi.

Mobilyalardaki o sürekli moda tekrarlanması giyim ve diğer tüm dünya genelinde sürekli dönemsel olarak geri dönüşüm yaşanıyor. Çoğu firma artık yeni üretmek yerine o modellerin benzerlerini üreterek aslında eskiyi inavasyon yapmış oluyorlar aslında bu benim için keyifli hale geliyor hem antikacılarda hem de modern mağazalardan aldıklarınızı kombin olarak kullandığınızda 70’lerden fırlamış bir tip yerine AA! Ne kadar modern görüntüsü sağlamış olacağız.

Bu tarzı seven herkes için şunu söyleye bilirim ki gerçekten dönüşüm ve sürdürülebilir kaynakların üretimi gerçekten bence enerji madde tüketimini azaltmak içinde gerçekten akım var olma sebebi değişip dönüşmeli. Vintage kokusu ve yaşanmış güzel günleri giyin taşıyın her yerde

42520cookie-checkAnıları Yaşatan Moda….