Antalya’da Görmeden Giderseniz Pişman Olacağınız Yerler

Son güncelleme:

Antalya, doğal güzellikleriyle ilgi çeken Türkiye’nin en yoğun turizm bölgesi. Masmavi denizi bir sürü güzel koya kapısını açıyor. Doğasını koruyan, keşfedilmemiş yemyeşil bölgeler bulabilirsiniz Antalya’da. Antalya’da gezilecek yerler ve Antalya’da gezilecek müzeleri detaylarıyla inceleyebilirsiniz yazımızda.

Antalya’da nereye gidilir? Antalya’nın en güzel yerleri neresi? Diyorsanız bu yazıda soruların cevabını bulabileceksiniz.

Eğer Antalya‘ya geldiyseniz ve tüm güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız rotanızı biz çizelim. Bu rota, Antalya’nın geçmişe uzanan tarihini ve doğasını sizlere sunmaya hazır..

Antalya’da ilk Durak ” Saat Kulesi”

Antalya Saat Kulesi

Saat Kulesi Antalya‘nın merkezinde bulunan merkeze gittiğinizde karşınıza çıkan ilk tarihi yapı olacak. Saat kulesi ile ilgili detaylı bilgi için Antalya’nın Tarihi Sembolü ”Antalya Saat Kulesi” yazımıza göz atabilirsiniz.

Tarihi Kaleiçi Evleri

Antalya Tarihi Kaleiçi Evleri

Saat Kulesini gördükten sonra hemen ilerisinde tatlı sokakları olan Kaleiçi Evlerini göreceksiniz. Bu sokakları dolaşabilir ve Antalya’nın geçmişini içinize çekebilirsiniz. Antalya’nın Tarih Kokan Sokakları ” Tarihi Kaleiçi Evleri” yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilir ve Tarihi Kaleiçi Evleriyle gitmeden önce tanışabilirsiniz.

Şemsiyeli Sokak

Antalya Şemsiyeli Sokak

Rengarenk bir sokak.. Merkezde bulunan yemek işletmelerinin bulunduğu şemsiyeli sokak sizin bir sonraki durağınız olabilir. Bu yer Antalya’nın renkli sokaklarından bir tanesi. Eğer Kaleiçi’ne geldiyseniz bu sokağı es geçmemeli renkli şemsiyelerin altından yürümelisiniz. Antalya’da Görsel Şölene Eşlik Eden Şemsiyeli Sokak yazımızda bu renkli sokağın detaylarını inceleyebilir ve keşfe hazır olabilirsiniz.

Hadrian Kapısı

Antalya Hadrian Kapısı

Kaleiçi’nin gözbebeği olan Hadrian Kapısı, Roma İmparator Hadrianus’un Antalya’ya gelmesi sonucunda MS 130 yılında inşa ediliyor.İyi korunarak günümüze ulaşan bu tarihi kapının altından geçmeden Antalya’ya geldim dememelisiniz.. Tarihe Yolculuk Yaptıran Zaman Tüneli Kapısı ”Antalya Hadrian Kapısı” yazımızda Hadrian Kapısı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Düden Şelalesi

Antalya Düden Şelalesi

Aşağı Düden ve Yukarı Düden Şelaleleri Antalya’nın merkezdeki görsel şölenleri. Eğer bir tablonun içinde gibi hissetmek istiyorsanız buralara uğramadan gitmemelisiniz.. Düden şelalesi ile ilgili detaylı bilgiye Tüm Stresinizi Beraberinde Götüren ”Antalya Düden Şelalesi” yazımızda ulaşabilirsiniz.

Sandland

Antalya Sandland (Kum Heykelleri Müzesi)

Sandland Kum Heykeller Müzesi olarak da geçen efsanevi karakterlerin kumdan heykelleştirilmesi ve sergilenmesi ile karşımıza çıkıyor. Oldukça ilgi çekici olan bu yerle ilgili detaylı bilgiyi Kumun Sanata Dönüştüğü Yer ”Antalya Sandland” yazımızla sizlere sunuyoruz.

Ters Ev

Antalya Ters Ev

Antalya‘da eğlenerek fotoğraf çekebileceğiniz farklı bir ev. Bu ev ters dekore edildiği için fazlasıyla eğlenceli bir fotoğraf deneyimi yaşayacaksınız. Görünce Dünyanız Ters Dönecek ”Antalya Ters Ev” başlığıyla bu farklı evin tüm detaylarını sunduk sizlere.

Köprülü Kanyon

Antalya Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon öyle bir doğa ki kendinizi dünyadan soyutlanmış hissedeceksiniz. Dağların ortasından akıp giden Köprüçay enfes manzarasıyla sizi farklı bir dünyaya götürmeye hazır. Her Köşesi Bir Tablo ”Antalya Köprülü Kanyon” yazımızı inceleyebilir ve bu enfes doğayla gitmeden önce ufak bir tanışma yaşayabilirsiniz.

Olympos

Antalya Olympos

Antalya’nın yemyeşil yollarında ilerlediğinizde gidebileceğiniz bir diğer doğa mucizesi de Olympos olacak. Olympos doğasını koruyan, şehrin gürültüsünden koparak dinlenmek için tercih edilebileceğiniz mükemmel bir yer. Burada tarihe kapısını açan Olympos Antik Kenti de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yeşilden Sonsuz Maviye Eşsiz Doğasıyla ”Olympos Sahili” ve Doğa İçinde Tarihe Yolculuk ”Olympos Antik Kenti” yazılarımızı inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yanartaş

Antalya Yanartaş

Olympos’a gittiğinizde dikkatinizi çekebilecek bir diğer yer de Yanartaş. Yanartaş yıllardır sönmeyen ateşiyle turistleri bünyesine çekmeyi başaran bir yer. Olympos’un Sönmeyen Ateşi ”Yanartaş” adlı yazımızla Yanartaş ile ilgili tüm detayları sizlere sunuyoruz.

Adrasan Sahili

Antalya Adrasan Sahili

Adrasan Sahili de Olympos gibi dinlendirici ve doğayla baş başa kalmanızı sağlayacak bir yer olacak. Adrasan sahilinde deniz Olympos’a göre daha dingin ve keşfe çıkabileceğiniz koylar bulabilirsiniz. Adrasan Sahilindeki keşfiniz öncesi Maviye Yolculukta Tertemiz Deniziyle Adrasan Sahili adlı yazımız sizlere yol göstermeye hazır.

Lymra Antik Kent

Antalya Lymra Antik Kent

Antalya’nın Finike ilçesinde bulunan Lymra Antik Kent, Likyalıların döneminden günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış ortasından dere geçen enfes bir antik kent.Bu antik kenti daha yakından tanımak için Enfes Doğasıyla Lymra Antik Kent yazımızı inceleyebilirsiniz.

Antiphellos

Antalya Antiphellos

Antiphellos Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan deniz manzarasıyla ayrı bir havaya sahip olan bir tiyatro yapısı. Kaş merkeze yakın olan bu tarihi eseri görmeden gitmemenizi tavsiye ederiz. Likya Döneminden Günümüze ”Antiphellos” yazımızı inceleyerek Antiphellos hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Likya Kaya Mezarları

Antalya Likya Kaya Mezarları

Likya Kaya Mezarları da Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunuyor. Bu mezarlar uzun yıllardır var olan ve görülmeye değer bir diğer tarihi eserler. Merak edenler için Kaş’ın Tarihe Dönüşü ”Likya Kaya Mezarları” yazımızda Likya Kaya Mezarlarını detaylarıyla anlattık.

Kaputaş Plajı

Antalya Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı son zamanlard sıkça gördüğümüz popüler plajlardan bir tanesi. Görülmeye değer olan bu plaj mavi bayrak alan ülkemizin temiz plajlarından bir tanesi. Kayaların arasında turkuazdan maviye temiz denizini görmelisiniz. Antalya’nın El Değmemiş Güzelliği ”Kaputaş Plajı” yazımızla gitmeden önce Kaputaş Plajını inceleyebilirsiniz.

Patara Antik Kent

Antalya Patara Antik Kent

Antalya’nın bir diğer önemli tarihi yapısı da Patara Antik Kent. Bu antik kent yıllardır var olan ve gittiğinizde o dönemin tarihini gözler önüne seren bir kent. Her köşesi ayrı bir güzellik olan bu kenti Antalya’ya geldiyseniz görmeden gitmemelisiniz. Noel Baba’nın Doğduğu Yer ”Patara Antik Kent” yazımızla Patara Antik Kenti daha yakından tanıma fırsatını sizlere sunduk.

Patara Kum Tepesi

Antalya Patara Kum Tepesi

Patara Kum Tepesi gittiğinizde sizi başka bir dünyada hissettirmeye hazır. Özellikle gün batımı saatlerinde giderseniz kumlardan denize, denizden enfes gün batımına enfes görselliğiyle manzaraya doyacaksınız. Farklı Bir Evrende Hissettiren Patara Kum Tepesi adlı yazımızda bu mükemmel manzayı anlattık.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.