Antalya’da Görsel Şölene Eşlik Eden Şemsiyeli Sokak

Son güncelleme:

Yolunuz Antalya’ya düştüyse uğramanız gereken rengarenk bir sokak ”Şemsiyeli Sokak”. Dönerciler çarşısı olarak da anılan şemsiyeli sokak, fotoğraf çekmek isteyenlerin ilk duraklarından. Oldukça ilgi duyulan bu sokakta hem yemek yiyebilir hem de bu rengarenk sokağın görsel şölenini yakından görebilirsiniz.

Şemsiyeli sokak nerede?

Şemsiyeli Sokak Nerede?

Peki şemsiyeli sokak nerede? Kaleiçine oldukça yakın olan şemsiyeli sokak Antalya Muratpaşa’da bulunuyor. Tuzcular, Atatürk caddesinde bulunan bu sokak Antalya’nın merkezi konumunda. Ayrıca dönerciler çarşısının içinde bulunan şemsiyeli sokak yemek yemek için de uğrayabileceğiniz bir yer olabilir.

Antalya’ya geldiyseniz ve renkli sokaklar, tarihi sokaklar arayışındaysanız şemsiyeli sokak hem rengarenk bir görüntü sunuyor hem de tarihi evler ve saat kulesi gibi yerlerin oldukça yakınında. Göz alıcı tarihi yapıları dolaşırken hemen yakınında olan şemsiyeli sokağı es geçmemelisiniz. Antalya şemsiyeli sokak bu bölgedeki durak yeriniz olabilir.

Şemsiyeli Sokağa Nasıl Gidilir?

Şemsiyeli sokak dönerciler çarşısı içerisinde bulunan şirin bir bölge. Peki şemsiyeli sokağa nasıl gidilir?Bu bölgeye ulaşım oldukça kolay. Merkezi bir konumda yer aldığı için ve yakınında tarihi yapılar bulunduğu için ulaşım konusunda sıkıntılı bir bölge değil.

Şemsiyeli sokağa ulaşım için tramvay, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarını kullanabilirsiniz.

Hafif Raylı

Tramvayla Şemsiyeli sokağa ulaşmak için T1A hattını kullanabilirsiniz.

Otobüs

Otobüsle Şemsiyeli sokağa ulaşmak isteyenler ise KC06, KC34, KPZ83, MZ78, TC16, TC16A hatlarını kullanabilir.

Eğer araba ile ulaşım sağlamak istiyorsanız sokağın çok yakınında otopark bulunuyor. Bu otoparklara arabanızı park edebilir, tarihle ve renk şöleniyle dolu sokakları keşfe çıkabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.