Antalya’nın El Değmemiş Güzelliği ”Kaputaş Plajı”

Son güncelleme:

Kaputaş plajını son zamanlarda fotoğraflardan o kadar sık görüyoruz ki herkes için merak uyandıran bir yer olmaya başladı. Kaputaş Plajı, Kaputaş kanyonunun çıkış noktası olduğu için adını buradan almıştır. Kanyondan gelen suyun kumun altından süzülüp denize ulaşması sonucu oluşması dolayısıyla sıkça kanyon ağzı plajı olarak da anılır.

Kaputaş plajı nasıl bir yer?

Kaputaj plajı, temiz olması sayesinde mavi bayrağa sahip olan bir plajdır. Zaman zaman dalgalı olan, tuzkuazdan maviye akan denizi ve ona eşlik eden kayalıklar ile oldukça keyif verici bir manzaraya sahip..

Eğer Kaputaş plajına gitmeye karar verdiyseniz gelmeden önce Kaş’a uğrayabilir ve oradaki Antiphellos, Likya Kaya Mezarları gibi tarihi eserleri de görebilirsiniz.

Kaputaş plajı merdivenleri

Kaputaş plajını görmüş ve kayalıklardan nasıl inileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Kolaylık sağlayan merdivenlerle Kaputaş plajına inebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca merdivenlerin biraz yukarısında duş alabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz yerler de mevcut olacak.

Kaputaş Plajı Nerede?

Kaputaş plajı nerede?

Kaputaş plajı nerede? Kaputaş Plajı Kaş ile Kalkan arasında bulunuyor. Kaputaş plajına Kaş merkezden gitmek istiyorsanız aracınızla yaklaşık 20 dakika zamanda Kaputaş plajına ulaşım sağlayabilirsiniz. Kalkan merkezden Kaputaş plajına ulaşım ise yaklaşık 10 dakika sürecektir. Antalya merkezden gelmek isteyenler ise 3 saatlik bir yolculuk sonrasında bölgeye ulaşabilir.

Kaputaş Plajına Nasıl Gidilir?

Kaputaş plajına nasıl gidilir?

Peki Kaputaş plajına nasıl gidilir? Kaş’dan 20 dakika, Kalkan’dan 10 dakika, Fethiye’den 1 saat ve Antalya’dan 3 saat süreyle ulaşabileceğiniz Kaputaş plajına otobüs seferleri gibi toplu taşımalar ile de ulaşmak mümkün.

Eğer otobüsle Kaputaş plajına gitmek istiyorsanız Kaş ve Kalkan bölgelerinden hareket eden otobüs seferlerine binebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.