Antalya’nın Tarih Kokan Sokakları ” Tarihi Kaleiçi Evleri”

Ara sokaklarda dolaşmak ve tarihi yansıtan sokaklarda nefes almak istiyorsanız Tarihi Kaleiçi Evleri sizi zamanda geriye götürecek. Her sokağında geçmişe götüren ve yeşillik içindeki sokaklar sizi bekliyor. Eğer Antalya’ya geldiyseniz bu sokakları sıkılmadan turlayabilir, içerisindeki tatlı işletmelerde dinlenebilirsiniz.

Tarihi Kaleiçi Evleri Nasıl Bir Yer?

Tarihi Kaleiçi Evleri işletme ve hotel gibi hizmetleri de içinde barındırıyor. Eğer merkezde kalmak istiyor ve tarihi bir bölgede konaklamak istiyorsanız bu hotellerde kalabilirsiniz.

Antalya Tarihi Kaleiçi Evleri Nerede?

Tarihi Kaleiçi Evleri Nerede?

Peki Tarihi Kaleiçi Evleri nerede? Tarihi Kaleiçi evleri Antalya’nın merkezi konumunda yer alıyor. Etrafında tarihi yapılar bulunan bu sokaklar her adımda sizi geçmişe götürecek. Antalya Saat Kulesi, Hadrian kapısı gibi tarihi yerleri de bu sokakların ilerisinde bulacaksınız. Antalya şemsiyeli sokağa da kaleiçi evleri sonrası uğrayabilir, rengarenk sokakları keşfedebilirsiniz. Muratpaşa’da bulunan tarihi kaleiçi evleri Antalya’nın tarihi yüzünü size sunacak.

Antalya Tarihi Kaleiçi Evlerine Nasıl Gidilir?

Tarihi Kaleiçi Evleri Ulaşım

Tarihi Kaleiçi Evlerini keşfe çıkmak istiyorsanız ve Antalya Tarihi Kaleiçi Evlerine nasıl gidilir? Diyorsanız ulaşım oldukça kolay olacak. Merkezde bulunan bu yapılar için ulaşım vasıta seçeceğiniz çok fazla. Bunun için otobüs ve tramvay gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Bu durumda Antalya Tarihi Kaleiçi Evlerine ulaşım size yormadan gerçekleşmiş olacak.

Otobüs ile Antalya Kaleiçi Evleri ulaşmak isteyenler KC06, KC34, KL08, TC16 hatlarını kullanabilir

Tramvay ile Antalya Kaleiçi Evlerine ulaşmak isteyenler T1B hattı ile Tarihi Kaleiçi Evlerine ulaşabilir.

Araba ile Tarihi Kaleiçi Evlerine gitmek istiyorsanız ulaşım yine kolay olacaktır. Merkeze kolayca ulaşım sağlayabilir ve araba park etmek için bölgenin yakınlarında bulunan otoparkları kullanabilirsiniz. Sonrasında yürüyerek şehrin tarih kokulu sokaklarının keyfini çıkarmak sizin için kaçınılmaz olacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.