Antalyaspor Maçı Öncesi Tepki: Mete Kalkavan

Son güncelleme:

Antalyaspor ve Galatasaray maçı öncesinde hakem krizi yaşanıyor. Mete Kalkavan daha önce Trabzonspor-Galatasaray mücadelesini yönetmiş ve tepki toplamıştı.

Mete Kalkavan Kimdir?

Kulüpler Birbirini Destekliyor!

Antalyaspor-Galatasaray maçı bu akşam saat 20.30’da oynanacak. Mücadele öncesinde maça atanan hakem Mete Kalkavan hakkında ise birçok eleştiri geldi. Daha önce Galatasaray’ın “İstemiyoruz.” dediği Mete Kalkavan’ın ısrarla bir kez daha maça atanması gündemi sarstı. Bu duruma sadece Galatasaray değil, Antalyaspor da tepki gösterdi. Kırmızı-beyazlılar yapılan atamayı şaşkınlıkla ve endişeyle karşıladığını belirtti. Yapılan açıklama ise şöyle:

“Galatasaray’ın daha birkaç gün önce maçı kötü yönettiği sebebiyle istemediğini belirttiği bir hakemin, ardından bir kez daha maça atanmasını mantıklı ve insaflı bulmuyoruz. Türkiye’de maçı yönetecek başka hakem yok mu?”

Antalyaspor – Galatasaray

“Merkez Hakem Kurulu Çelişiyor”

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Aziz Çetin konu hakkında yazılı bir açıklamada bulundu. Aziz Çetin, TFF’nin yıllardır “İstanbul takımlarını üzmeyelim.” sözünü söylediğini ancak atılan adımların bu sözün aksi yönde olduğunu belirtti. Sert eleştiriler yapan Çetin “Bilisin ki balık hafızalı değiliz.” ifadelerini kullandı. Ardından da Mete Kalkavan’ın daha önce kendi takımları hakkında verdiği yanlış kararlardan söz etti.

Hakem Mete Kalkavan ve Fatih terim

Galatasaray MHK’yi Uyarmıştı

Sarı-kırmızılı ekip, Mete Kalkavan’ın kendileriyle arasında problem olduğunu belirterek Trabzonspor maçına atanmasının, yapılan hatada ısrar olduğunu söyledi. Konu hakkında ise şu açıklamayı yaptı:

“Galatasaray olarak futbol camiasında adil, dürüst ve eşit bir yarış istiyoruz . Galatasaray adıyla bireysel bir problemi olan Mete Kalkavan’ın bu maça atanmasının ise hatada ısrarcılık olduğunu söylüyoruz .Hakem Mete Kalkavan ve Merkez Hakem Kurulu’nu Türk futbolu adına uyarıda bulunuyoruz.”

Galatasaray’dan Yeni Hamle!

Galatasaray Açıklaması: MHK

Taraftarlar Çıldırdı: Mete Kalkavan

Mete Kalkavan’ın ard arda Galatasaray maçlarına atanması tüm taraftarı sinirlendirdi. Hakemin açık düşmanlığını ise sadece Galatasaray taraftarı görmüyor. Konu hakkında Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda hedef MHK ve Mete Kalkavan oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.