AÖF E- Kampüs

Anadolu Üniversitesi E-Kampüs

e- Kampüs Sistemi, aşağıda bileşenlerden oluşmaktadır:

  1. Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS)
  2. Öğrenme Analitiklerinin Takibi
  3. Canlı Ders ( e-seminer) Platformu
  4. Mobil uygulama,  gibi birçok  seçenek ile karşımıza çıkan e- Kampüs  Anadolum, ” Açık ve Uzaktan öğrenme hizmeti ile kamuoyuna öğrencilere paket halinde sunulan eğitim paketi sistematik bri sistemdir.

Anadolu Üniversitesinde Nasıl Öğrenci Olabilirim?

  • En az lise veya dengi okul mezunu olacak/ olan adaylar için kayıt(  Önlisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Temel Yeterlilik Testi puan türünden en az 150 puan almak)
  • Meslek Yükseokulları ve Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak ( ” Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Ön Lisan Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik”) ve Meslek Yüksekokulları ve Açıköretim Fakültesi önlisans programları sın sınıf öğrencileri ve mezunlarının, örgün ve açıköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleşim işletmeleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülür.
  • Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için, (Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki önlisans ve lisans programlarına yatay geçiş yapabilirler.
  • Açıköğretim, İktisat , İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.
Berke Adıgüzel

Sosyal gündeme ait tüm içerikleri sayfamdan inceleyebilirsiniz