Apple, Çin Dışındaki Bütün Mağazalarını Kapatıyor!

Son güncelleme:

Apple,  koronavirüs salgınından en çok etkilenen markalardan biri oldu. Geçtiğimiz günlerde İspanya ve İtalya’daki mağazalarını kapatan Apple, verdiği karar ile tüm dünyayı şoka uğrattı.

 Apple şirketi önlem amacıyla Çin dışındaki tüm perakende mağazalarını 2 hafta süreyle geçici olarak kapatma kararı aldı. Apple’ın Çin dışında 460 mağazası bulunuyor, en çok mağaza ise 270 adetle ABD’de.

Apple CEO’su Tim Cook’un da paylaştığı ve şirketin resmi sitesinden yapılan yazılı açıklamada “Virüsün bulaşma riskini en aza indirmek için en etkili yöntem yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmak” ifadelerini kullandı.

Ürnlerin büyük çoğunluğunu Çin’den tedarik eden Apple, talepleri karşılayamaz duruma gelmişti. Bunun sonucunda koronavirüs nedeniyle Apple, Çin hariç tüm parakende mağazalarını geçici süreyle kapatma kararı alarak saat bazında çalışan tüm çalışanlarını evden çalışmaya teşvik etti.

 Çin dışındaki mağazaların geçici olarak 14 gün boyunca kapatılacağını ve personelin uzaktan çalışacağı açıklandı. Bu karardan en çok etkilenen ise 270 mağazası bulunan ABD olacak.

Apple hisseleri buna rağmen Nasdaq’taki yüzde 12 düşüşe rağmen yüzde 5.3 gerileyerek pozitif ayrışmıştı. Mağaza kapatmaların gelirleri nasıl etkileyeceğine dair bir öngörü ise paylaşılması.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.