Arnavut Böreği Nasıl Yapılır?

Balkanlardan gelen lezzetli ve en sevilen böreği olan Arnavut böreğini pastanelerde severek yiyoruz. Çıtır çıtır yapılan Arnavut böreğini evde kendiniz yapmanız da mümkün. Yapım aşaması ne kadar zahmetli de olsa çok fazla tercih edilen çeşitten biri olarak tüketiliyor. İç harcına koyulan ıspanak ile tadı daha da lezzetli oluyor. Sabah kahvaltılarında, ikindi çaylarında, altın günlerinde güzel giden Arnavut böreğinin tarifini herkes tutturamıyor. Yapım aşamasında malzemeleri dikkatli ve özenle bir araya getirmek gerekiyor. İhtiyacınız olan malzemeleri bir kaba sırayla dökerken aynı zamanda hamuru yoğurmanız gerekiyor. Böreğin açılma şekli el ile olduğundan dolayı yırtılmamasına özen gösterdiğinizde görünümü de mükemmel olacaktır.

Arnavut Böreği Nasıl Yapılır?

Arnavut Böreğinin Püf Noktaları

Misafirleriniz ya da kendiniz ailecek yemek için yapacağınız Arnavut böreğini orijinal gibi yapmak için gerekli bazı noktalar vardır. Bunları uyguladığınız zaman böreğiniz kat kat lezzetli ve çıtır çıtır olacaktır. Hamur için gereli olan malzemeleri bir kaba koyup elinize yapışmayacak kıvama kadar yoğurmanız gereklidir. Yapacağını böreğin sosu için tereyağını da bir kap içerisinde eritin. Hamuru iki parçaya ayırdıktan sonra ilk pazıyı merdane ya da oklava ile açabildiğiniz kadar açın. Açtığınız hamurları tepsiye yerleştirin. Her katında ya da iki katta bir iç harcından koyabilirsiniz. 8 parça şeklinde kestikten sonra üzerine hazırladığınız tereyağlı karışımı dökebilirsiniz.

Arnavut Böreğini Mutlaka Sizler De Deneyin

Tadını deneyen herkesin hayran kaldığı Arnavut böreğini sizler de hemen tadın. Yerken çıtır çıtır çıkan sesiyle, nar gibi kızaran yapısıyla ve içindeki malzemeler sayesinde vazgeçemeyeceksiniz. Çayın yanına yapılan börek çeşitlerinden en fazla tercih edileni olarak sunuluyor. İç harcı pırasa ya da ıspanak ile yapılan Arnavut böreğinin en fazla tercih edilen çeşidi ıspanaklı çeşididir. Sizler de ikisini deneyerek favori olanını belirleyebilirsiniz. Tereyağı ile pişen hamurun kokusu uzaklardan bile çekici geliyor. Denediğiniz börek çeşitlerinden beğendiğiniz çeşidini evlerinizde kendiniz de yapabilirsiniz. Yediğiniz zaman son derece doyurucu olan böreğin tadı damağınızda kalmasın. İstediğiniz her zaman tarif videolarından da izleyerek evinizde yapabilirsiniz. 

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.