Artık Ayrılmanız Gerektiğini Gösteren İşaretler

İlişkiler aşk ve tutkudan çok alışkanlık haline gelebiliyor. Sizi mutlu etmeyen hatta daha mutsuz hale getiren ya da hayatınızda sorun haline gelen bir ilişkiyi yürütmek hayatınızı zorlaştırır. Her şeyi denemenize rağmen bir yük gibi hayatınızda yer alan ilişkiler sizi mutsuz ve depresif bir hale sürükleyebilir. Elbette ilişkinizi ayakta tutmak için çabalamalısınız. Ancak her şeye rağmen sizi mutsuz eden bir ilişki mevcutsa ayrılık vakti gelmiş demektir. Hayattaki güzellikleri görün ve size huzur vermeyen bir insana hayatınızı bağlayıp bir daha dönemeyeceğiniz bu anın ve bu yaşın mahvolmasına izin vermeyin.

İlişkide ayrılık kararı nasıl alınır?

İlişkide ayrılık kararı nasıl alınır? Sevgiliden ayrılmak için sebepler neler? Ayrılıp ayrılmama arasında kalmak için çözüm ne? Mutsuz olup ayrılamamak gibi problemler için bu durumlar yardımcı olabilir.

Soğumaya başlamak ve mazeret bulmak

Sevgiliden ayrılmak için sebepler neler?

Eğer karşı cinsin hareketleri size batıyor ve her hareketi olumsuz geliyorsa soğumaya başlamış olabilirsiniz. Partneriniz sizle bir şeyler yapmak istiyorsa ancak siz mazeret bulmaya başladıysanız ve vakit geçirmek istemiyorsanız onsuz daha mutlusunuz. Eğer uzaklaştığınız zaman özlemiyor, merak etmiyor ya da onsuz daha mutlu hissediyorsanız ayrılma vakti gelmiş demektir.

Sürekli kavga etmek

Ayrılıp ayrılmama arasında kalmak için çözüm ne?

İlişkilerde anlaşmazlık, tartışma gibi durumlar olabilir. Bu durum insan ilişkileri için her alanda mevcuttur. Ancak ileriye giden kavgalar mevcutsa ve sürekli kavga ediyorsanız problem var demektir. Birbirinize tahammül seviyeniz azalmışsa ve kırıcı kavgalar bitmek bilmiyorsa ilişkiniz yıpranmış demektir. Konuşmaya, durumu çözmeye çalışmanıza rağmen bu duruma çözüm bulamıyorsanız birbirinize olan sevginiz bitmiş olabilir. Bu durumda ilişkinize ara vermek ya da bitirmek ruh sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Farklı ilgi alanları

Farklı ilgi alanları

Her insan aynı değildir elbette. Farklı alışkanlıklara ya da farklı ilgi alanlarına sahip olabilirsiniz. Ancak bu durum ileride sorun haline gelmişse ve bir araya geldiğinizde konuşacak bir şey bulamıyorsanız bu ilişki sağlıklı değildir. Çözüm bulmak için ortak ilgi alanları bulabilirsiniz. Ancak tüm çabanıza rağmen bu durum düzelmiyorsa ayrılma vaktiniz gelmiş demektir.

Sizi kötüye kullanıyor ve mutsuz mu ediyor?

Mutsuz olup ayrılamamak

Eğer partneriniz sizi sevmiyor ve sizi çıkarları uğruna kullanıyorsa bu durumda derhal ayrılmanız gerekecek. Bu durumu fark edip sonrasında ilişkiyi yürütmek sizi yıpratır. Partneriniz aynı şekilde sizi mutlu etmiyor ve kırıcı davranarak sizi huzursuz ediyorsa bu durum da ayrılık sebebi olacaktır. Karşınızdaki insan sizi mutlu etmek için, destek olmak için hayatınızda. Eğer mutsuz ve huzursuz hareketler mevcutsa bu durumda ayrılık kararı almak kendiniz için yaptığınız en mantıklı karar olacaktır.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.