Aşk Komandoları…!

Son güncelleme:

Aşk komandoları galiba kurulmuş en güzel savaş örgütü olarak tarihi geçmeyi hak ediyor. Çünkü daha önce böyle bir savaş için savaşan askerler yoktu ve bunun için savaşılması herkesi inanılmaz mutlu eder diye düşünüyorum ve bu savaşın sonucunda ölüm yok gülümseme ve mutluluk var kan gövdeyi götürmüyor bu savaşçılar mutluluk için savaşıyor buram buram sevgi dolu.

Hindistan‘da her yıl yüzlerce genç kadın ve erkek “töre/namus” cinayetine kurban gidiyor. Gerekçe çoğu zaman ailelerinin onaylamadığı bir evlilik yapmak istemeleri. Bu konuda “ayarlanmış evliliğin” görüldüğü eyaletlerde, damat adayını reddetmek, hayatınıza son verilmesine bile neden olabiliyor Farklı dinden ya da farklı grubundan biriyle evlenme isteği de aileler tarafından onaylanmıyor. Birbirlerini seven ve ailelerinin itirazına rağmen evlenmek isteyen gençlerin yardımına “Aşk Komandoları” koşuyor.

Yeni Delhi’de 2010’da kurulan Love Commandos adlı dernek, “aşk evliliği” yapmak isteyen herkse elinden gelen yardımı yapıyor. Kurucusu eski bir gazeteci olan Sanjoy Sachdev. Yaklaşık iki bin gönüllü üyesi bulunan dernek bünyesinde, iş adamları, doktorlar ve avukatlar da görev yapıyor. Artık namus cinayeti olmasın, sloganıyla yola çıkan sivil toplum örgütü, mağdurlara ulaşmak için sürekli aktif telefon hatlarının yanı sıra internet sitesini de kullanıyor. Umarım bütün ülkelerde kurulur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.