Atatürk Hakkında Konuştuğu İçin Sevda Noyan’a Dava Açıldı!!

Atatürk ile ilgili yaptığı paylaşımdan sonra, Suç duyurusu üzerine açılan davada İstanbul Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştı. Ancak açılan soruşturmanın yetersiz olma sebebiyle Başsavcılığa geri gönderilmesi gündemde!!

”Bu gün puları kırma günü.

kendinize gelem günü.

Bir ölümlü kuldan gel bizi kutar diyenlere ibretle bakma günü

Bu gün, hep o gün..” 2013’de Atatürk’e yapılan hakaretten dolayı yaptığı paylaşımla dava açılan Sevda Noyan’a soruşturma açıldığı bilinmektedir.

Sevda Noyan’ın Ölüm Listesi Oluşturduğuna dair haberler ortaya çıkmıştı!!

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” ve bu sözlerine ek olarak :”Evet açık ve net söylüyorum.

Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum… Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler. Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza… Liderim Recep Tayyip Erdoğan… Sonuna kadar onun yanındayım.”