Avrupa’da Corona Virüsü Nedeniyle İlk Ölüm Gerçekleşti!

Son güncelleme:

Corona virüsü yeni adıyla Covid-19 salgınında korkulan oldu. Virüs nedeniyle Çin’li bir turistin Fransa’da hayatını kaybettiği açıklandı. Asya dışındaki ilk ölüm olması ise dikkat çekiyor.

Corona virüsünde ölü sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nda yapılan açıklamada 143 kişinin daha hayatını kaybettiği bildirilmişti. Corona virüsü yüzünden şu ana kadar 15256 kişinin hayatını kaybettiği biliniyor.

Avrupa’da İlk Ölüm Gerçekleşti

Yeni tip corona virüsü nedeniyle Avrupa’daki ilk ölüm haberi Fransa’dan geldi. Fransa Sağlık Bakanı Agnez Buzyn, Fransa’da yaşlı Çin’li bir turistin tedavi gördüğü başkent Paris’teki hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı. Ülkede şimdiye kadar corona virüsünden enfekte olan 11 hasta vardı.

Wuhan Kentinden Ülkeye Giriş Yaptı

Fransız Bakan Buzyn, virüsün ortaya çıktığı Wuhan kentinin Hubei bölgesinden ülkeye giriş yapan 80 yaşındaki turistin, 16 Ocak’ta Fransa’ya geldiğini duyurdu. Adı açıklanmayan Çin’li turistin 25 Ocak’ta hastanede karantina altına alındı.

Ölü Sayısı 1526’ya Yükseldi

Çin’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ölü sayısı 1526’ya yükselirken, virüsün bulaştığı kişi sayısı da 66 bin 492’ye çıktı. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, ülke genelindeki Covid-19 salgını ile yapılan son açıklamalarda, şüpheli vaka sayısının 8 bin 689’a gerilediğini, virüslü hastalarla temas edildiği gerekçesiyle müşahede alınanların sayısının 169 bin 39’a düştüğünü belirtti.  Çin ve Fransa dışında Filipinler, Hong Kong ve Japonya’da da korona virüs kaynaklı ölümler gerçekleşmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.