Avrupa’da Görülmesi Gereken 5 Şehir

Avrupa şehirleri her yıl binlerce turisti misafir eden, tarihi yerleri, gezip görülebilecek mekânları, birbirinden farklı kafeleri ile görülmesi gereken birçok farklı noktaları vardır. Sizlerde gezmekten hoşlanıyor ve seyahat sever bir yapınız var ise Avrupa şehirleri arasında mutlaka görmeniz gereken çeşitli yerler vardır. Bu yerlere geldiğiniz zaman bir daha dönmek istemeyeceğiniz çeşitli güzellikler ile karşılaşabilirsiniz. Avrupa’da mutlaka gezip görmeniz gereken 5 yer şu şekildedir;

Amsterdam Hollanda

Hareketli gece hayatını seven insanların en uğrak noktaları arasında yer alan Amsterdam birbirinden eğlenceli mekânları ile gelen turistlerin ilgi odağı. Amsterdam, bu denli sevilen bir nokta olmasından dolayı seyahat severlerin en gözde noktasıdır. Kanallarla çevrili bir yapısı ile eski dönemlerde ki görünümü hiç değişmeyen bir mekândır. Sizlerde Avrupa seyahatinizde mutlaka Amsterdam’ı ekleyerek eğlenceli bir gezi planı yapabilirsiniz.

Paris Fransa

Dünya’nın en romantik şehri hangisi denilse istisnasız Paris denilir. Paris, her yıl açıklanan verilere göre en çok turist çeken mekânlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Lüks mağazaları, Eiffel kulesi başta olmak üzere ihtişamlı mekânları ile merak uyandıran Paris’e mutlaka uğramanızda fayda vardır.

Londra İngiltere

Dünyanın en büyük ve en önemli havayolu bağlantısına sahip olan Londra 300’ü aşkın dilin konuşulduğu ve farklı kültürlerin ev sahipliği yaptığı bir şehir olan Londra aynı zamanda Avrupa’nın en yeşil yerleri arasında yer alıyor. Buraya geldiğiniz zaman her bir park ve bahçelerde yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Stockholm İsveç

Adalar ve kanalların üzerine kurulan İsveç şehri hem zengin hem de dingin yapısı ile seyahat severlerin gözde şehirleri arasında yer alıyor. İsveç’in başkenti Stockholm İskandinav yarımadasının en fazla turist çeken şehirleri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı müzeleri, sarayları, mekânları ile gezip görülmeye değer bir yerdir.

Lviv, Ukrayna

Ukrayna’nın Polonya kısmında yer alan Lviv sınır kenti hareketliliğini her bir noktasında taşıyor. Lviv, aynı zamanda tarihi şehir bölümünü UNESCO dünya mirası listesinde koruma altında yer alıyor. Ulaşımı oldukça kolay ve uygun olan bu şehri mutlaka ziyaret etmenizde fayda vardır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.