Ayakkabı Tabanlarınız Koronavirüs Taşıyor!

Koronavirüs her geçen gün daha fazla araştırılıyorken şimdi de hazırlanan bir rapor yine herkesi şoke etti. Bu kez ABD’deki bir sağlık kuruluşu,  doğru olarak kabul edilen korona önlemlerinin aslında yetersiz kaldığını ortaya çıkardı. Raporda yer alan ifadelerde, virüsün aslında 4 metreye kadar bulaşılabilir olduğu belirtildi.

Kuruluş, çalışmalar sonucunda koronavirüsten sakınmak için alınan önlemlerin ne kadar yetersiz kaldığı gösterdi. Araştırma raporuna göre ise 1 metreden bulaşabildiğini düşündüğümüz koronavirüs aslında 4 metreden bulaşılabiliyor. Uzmanlar ise bu durumu , “Havadaki partiküllerin karakteristiği, koronavirüs hastalığının yayılma mesafesinin 4 metre olduğunu ortaya koyuyor.” ifadeleri ile açıklıyor.

Araştırmanın ortaya çıkardığı bir diğer gerçekse, oldukça ilginç. Araştırma ise salgının çıkış noktası olan Çin’in Wuhan şehrindeki Huoshenshan Hastanesi’nde çalışan doktorların ayakkabılarından alınan örnekler sayesinde aydınlatıldı. Sonuca göre salgın süresinde yoğun bakımda çalışan doktorların ayakkabıların koronavirüs çıktı. Uzmanlar konuyu  “Yoğun bakım ünitesinde çalışan doktorlardan alınan örneklerin yarısında koronavirüs çıktı. Dolayısıyla hastane çalışanlarının ayakkabılarının tabanları bir taşıyıcı olarak görev yapabiliyor.” İfadeleri ile açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.