Deep Blue Club

Ayrılık Acısına İyi Gelecek 5 Film Önerisi!

Son güncelleme:

Mutlu sonum neden onunla birlikte olup olmama bağlı olsun ki? Kadın, tek başına da mutluluğu ve başarıyı hak eder. Tek başına da yolunu bulur, ayağa kalkar.

Şimdi ayağa kalkmanın ve silkelenmenin tam zamanı her şeyi ve yaşanmışlıkları bir kenara bırakıp bilgisayar başına geçip kafa dağıtıp yeniden ayağa kalkmanın zamanı!

Bu sebeple ayrılıkla baş etmeye yardımcı film listemizi oluşturduk. İşte “mutsuz ama mutlu sonlu” 5 film tavsiyesi

1. Someone Great (Harika Biri)

 

Jenny, New York’ta müzik muhabirliği yapan genç bir kadındır. San Fransisco’dan hayalindeki iş teklifini alır ancak mutluluğuna gölge düşer. 9 yıllık sevgilisi Nate, uzak mesafeden ilişki yürütmek istemez ve ayrılırlar. Film, ayrılığın ardından geçen 24 saati kapsıyor. Jenny’nin arkadaşları bu süreçte veda gecesi eğlencesi planlarlar.Gecenin sonuna kadar Jenny’i ilişkisini baştan sona sorgularken görüyoruz.

2) How to Get Over a Breakup (Ayrılık Acısıyla Baş Etmek)

Peru’da yaşayan bir reklam yazarı olan Maria, 6 yıl uzak mesafe ilişkisi yaşadığı sevgilisi tarafından Skype üzerinden terk edilir. Bütün ayrılık evrelerini tek gecede yaşayan ve ağır depresyona giren Maria acısını bekar yaşamak üzerine yazılar yazdığı blog sitesinde dindirmeye çalışır.Film, Maria’nın ayrılık gecesinden sonraki 8 ayı kapsıyor. Bu süreçte Maria büyüyor, acısını kendisine ilham ve başarı aracı olarak kullanıyor. Ayrıca film, gerçek bir blog yazarının hikayesinden esinlenilmiş.

3) The Other Woman (Öteki Kadın)

Carly, erkeklerle olan ilişkilerinde oldukça dikkatli, işinde başarılı ve güzel bir kadındır. Bir gün 3 haftadır görüştüğü erkek arkadaşının evine sürpriz bir şekilde gider ve orada sevgilisi Mark’ın karısı Kate ile karşılaşır.

 

Aldatıldığını öğrenen iki kadının arasında ilginç bir arkadaşlık doğar ve güçlerini birleştirmeye karar verirler. Bu sırada ortada 3. bir kadının olduğunu daha öğrenmeleriyle intikam üçlüsünü tamamlarlar ve Mark’ın hayatını cehenneme çevirmeye yemin ederler.

4) He’s Just Not That Into You (Erkekler Ne Söyler Kadınlar Ne Anlar)

Film, Baltimore’lu bir grup insanı konu alıyor. Söz konusu insanlar ya filmin başından beri tanışıyorlar ya da tesadüfler sayesinde yolları kesişiyor.

Film boyunca karakterler karşı cinsin işaretlerini okumaya çalışırken bir yandan da kendilerine en uygun ruh eşini bulmak için can atıyorlar. Karakterlerin arasındaki bağlantılar oldukça güzel kurgulanmış. İzlerken aynı anda aldatılmayı, hayal kırıklığını, mutluluğu, aşkı, üzüntüyü bir arada yaşıyorsunuz.

5) Casablanca (Kazablanka)

2. Dünya Savaşı sırasında Fas’ın Kazablanka şehri, Hitler’den kaçan Avrupalılarla dolmuştur. Bu şehirde Rick Blaine, şehrin en ünlü barını işletmektedir ve el altından Amerika’ya bilet satmaktadır. Bir gün eski aşkı Ilsa, direniş lideri kocası Victor Laszlo ile birlikte barına gelir. Rick, Ilsa ve Victor’un şehirden kaçmalarını sağlayabilecek tek kişidir. Ancak aşıkların bir hesaplaşması vardır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.