Back 4 Blood Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Son güncelleme:

Back 4 Blood Satın Alacaklara Müjde!  

Back 4 Blood Nasıl Bir Oyun?

 Left 4 Dead’in ruhunu yaşatacak Back 4 Blood satın almak isteyenlere tüm bilinen detayları bu içeriğimizde aktarıyoruz. Oyun ne zaman çıkacak? Back 4 Blood nasıl bir oyun? Farklılıkları ne olacak? Oyuncuları ne özellikler bekliyor?  

  Back 4 Blood Nasıl Bir Oyun?

Back 4 Blood Nasıl Oynanır?

Back 4 Blood, otoriteler tarafından çok beğenilen Left 4 Dead serisinin yaratıcılarının elinden çıkan, aksiyon dolu olan  bir eşli birinci şahıs nişancı oyunu durumundadır. Oyuncular, Ridden’a karşı verilen savaşın merkezinde durumundadır. İnsanoğlunun varoluşu tehlike altındayken, Ridden’ı ortadan kaldırıp dünyanın kontrolünü yeniden ele alma görevi oyundaki kişilere kalmış durumdadır. Zombi ve nişancı türündeki oyunların oldukça başarılı temsilcisi olan Left 4 Dead, çok oyunculu FPS oyunlarının 2000’lerin başında bu zamana kadar popüler olmasını sağlayan oyunların başında gelmektedir. Her ne kadar resmi bir devam oyunu bulunmamış olsa da Turtle Rock Studios Left 4 Dead’in oynanışını temel alan yeni Back 4 Blood oyununu çıkarmaya başlamış durumdadır.

Back 4 Blood Oyununun Left 4 Dead Oyunundan Farklılıkları Nedir? Back 4 Blood Oyununun Özellikleri Hakkında Her Şey!

Back 4 Blood Oyununun Özellikleri Nedir?

The Game Awards etkinliğinde bazı özellikleri paylaşılan Back 4 Blood oyunu, çok sevilmiş olan multiplayer Left 4 Dead atmosferini, yeni grafikler ve geliştirilmiş oynanış ile sistemlerinize yeniden getirerek oyuncularına heyecanlı bir oyun deneyimi yaşatacaktır. Oynanış yönünden Back 4 Blood, Left 4 Dead’e doğal olarak bir çok özellik açısından benzemektedir. Yine toplam 4 kişi olarak oynanılacak ana görevlerde tek başınıza oyuna girerseniz size 3 yapay zekâ yoldaş etmiş olacaktır.  Bu yapay zekâ ile oyuncular ise silah ve yetenekler bakımından birbirinden farklı özelliklerde olmuş olacaklardır. Oyunun asıl amacı ise 4 arkadaş ile beraber oynayıp bu şekilde ilerlemek olmaktadır. Bölüm tasarımları da baya  Left 4 Dead’e benzemekte olup Back 4 Blood’da her bölüm zombi sürülerini yok ederek güvenli odaya ulaşmaya çalışıp başarmış olacaksınız.

Back 4 Blood ayrıca oyunun atası Left 4 Dead’e göre daha fazla silaha, oynanabilir karaktere, görevlere, haritalara ve zombi türlerini oyun içerisinde bulunduracaktır. Yani Back 4 Blood her bakımından Left 4 Dead’e göre daha gelişmiş ve çok daha büyük bir oyun olmuş olarak farkını ortaya koyacaktır. Her ne kadar çoklu oyuncu oynanış şekline odaklanılmış olsa da Back 4 Blood’da belli bir hikâye ve yapay zekâ desteğiyle tek başınıza oynayabileceğiniz hikâye bölümleri ile tek başınıza da oynamanız sağlanacaktır. Back 4 Blood, Left 4 Dead’de olduğu gibi zombilerin ele geçirdiği bir dünyada geçmektedir. Oyunun tanıtım fragmanında bulunduğu  üzere bir grup araştırmacı Kanada’da bulunan Pingualuit Krateri’nde solucan benzeri bir yabancı canlı türü keşfetmektedir.

Laboratuvarda üzerine araştırma yapılan Devil Worm adı verilen bu solucan araştırmacıları enfekte etmektedir ve böylece önüne geçilemez bir zombi salgını başlamaktadır. Sadece bir avuç insanın hayatta kaldığı ve yaşam mücadelesi verdiği bu dünyada, Ridden adı verilen zombiler ile savaşan Cleaners isimli ekibin üyelerini oyuncular canlandırmaktadır. Ana hikâye bölümlerini yapay zekâ ile tek başına oynayabileceğiniz gibi online olarak başka oyuncularla veya arkadaşlarımızla da oynayabilmektesiniz. Ana bölümlerin yanı sıra farklı zorluk seviyelerinde dönüp dönüp tekrar arkadaşlarınızla yeteneklerinizi test edebileceğiniz meydan okuma bölümleri de yer alacaktır. Tüm bu bölüm modlarının yanı sıra Back 4 Blood’ın asıl büyük çevrimiçi modu PvP olacak gibi gözükmektedir. 8 kişilik bu modda her takım 4 kişiden oluşmuş olacak ve bir ekip Cleaners olurken diğer ekip ise Ridden isimli zombilerden oluşmuş olacaktır. Her ne kadar yaygın bir şekilde Back 4 Blood’ın “Left 4 Dead 3” olacağı düşünülse de aslında bu yeni oyun birkaç temel noktada Left 4 Dead’den farklılık göstermektedir. Öncelikle oynanabilir karakterler yönünden Back 4 Blood, bir önceki oyuna göre çok daha fazla özelliklerle, daha derin hikâye ve karakter özellikleri sunmaktadır. Back 4 Blood’ı Left 4 Dead’den asıl ayıran en önemli özellik ise oyun başında belirli destelerden çekeceğiniz rastgele kartlar olmaktadır. Ayrıca bu kartları sadece insan takımları seçmemektedir. Oynayacağınız bölümde karşılaşmış olduğunuz zombiler de çeşitli kartlara sahip olacaktır. Bu kartlar ise temel olarak bazı güçlendirmeler vermektedir veya oyuna hangi silahla başlayacağınızı göstermektedir. Bunların yanı sıra bu kartlar karakterlerimizi bir yönden güçlendirirken aynı zamanda bazı noktalarda zayıflatmalar da verebilmektedir. Oyunun çevrimiçi kısmını çok fazla çeşitlendirmiş olacak bu özellik, Back 4 Blood’ı diğer zombi nişancı oyunlarından ayıran en büyük nokta olacaktır.

Back 4 Blood Ne Zaman Çıkacak? Back 4 Blood Oyunu Satın Alınır Mı?

Back 4 Blood Oyunu Ne Zaman Çıkacak? Back 4 Blood Oyunu Satın Alınır Mı?

Sürpriz bir şekilde Back 4 Blood, The Game Awards etkinliğinde çıkacağı kesin tarih ve geleceği platformlar ile birlikte açıklamada bulundu. Eğer geliştirme sürecinde bir aksaklık olmazsa Back 4 Blood, 22 Haziran 2021 tarihinde tüm dünyada aynı anda satışa çıkarılacaktır. 17 Aralık ile 21 Aralık tarihleri arasında kapalı alfası gerçekleşen oyunun geri dönüşler doğrultusunda geliştirme süreci 22 Haziran tarihine kadar devam etmiş olacaktır.  Henüz çapraz platform desteği olup olmayacağı bilinmemekle birlikte  Back 4 Blood, belirlenen tarihte PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S ve PC platformlarına aynı anda çıkışta olacaktır. Ayrıca 2021 yılı içerisinde Back 4 Blood’ın açık betası da olacaktır.

Oynanış videosunda da görülmüş olduğu üzere Back 4 Blood, bir önceki oyun Left 4 Dead’den daha heyecanlı ve daha aksiyonlu bir şekilde olacaktır. Ayrıca arada geçen 10 yıllık zaman diliminde grafiklerin ve oyunun genel atmosferinin ne kadar değişmiş olup güzelleştiğini de görmek mümkün olacaktır. Bunların yanı sıra kart sistemini, karakter çeşitliliğini ve devasa zombi sürülerini de kapalı alfa oynanış videosunda izleyebilmektesiniz. Back 4 Blood, tıpkı Left 4 Dead serisinde olduğu gibi 4 kişilik bir co-op deneyimi sağlayacaktır. Ateşli silahların yanı sıra yakın dövüş silahlarına da sahip olacak oyunda aynı zamanda farklı özelliklere sahip zombi türleri de bulunacaktır. 22 Haziran 2021’de PC, PS5, Xbox Series X, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkacaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.