Bakan Selçuk Duyurdu! Ehliyet Sınavları Korona Virüs Nedeniyle Ertelendi

Son güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sürücü kurslarındaki sınavların yeni tip corona virüsünün yol açtığı Covid-19 salgınını nedeniyle, mart sonuna kadarki tüm sürücü kursu sınavlarının ertelendiğini bildirdi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavları kapsamında elektronik ortamda yapılan sınavlar da dahil tüm ehliyet ve direksiyon sınavlarının, ülkemizde görülen corona virüs salgını sebebi ile mart sonuna kadar olan tüm sınavların ertelendiğini belirtti.

TÜRKİYE’DE SON DURUM
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Az önce açıklanan ve yeni olan vaka sayısı, toplam 12’dir. Bunlardan 2’si ilk vakamızın temas çevresindendir. Şu ana kadar toplam vaka sayımızsa 18’dir. Vaka sayısı bilgisi açık, tam olarak bu şekildedir.” ifadelerini kullandı.

AMERİKA’DAN 3, AVRUPA’DAN 7 VAKA 
Koca, Twitter’dan, ilk vakanın gözlemde tutulan çevresindeki 2 kişiye tanı konulduğu bilgisini paylaşarak, Avrupa’dan gelmiş 7, Amerika’dan gelmiş 3 vakanın olduğunu açıklamıştı.

DÜNYADA SON DURUM

Toplamda corona virüsünden etkilenen kişi sayısı 169 bin 444’e ulaşırken, bunların 77 bin 674’ü tedavi edildi, 85 bin 261’i ise halen virüs taşıyıcısı. Son 24 saatte ise dünya çapında 12 bin 975 kişinin virüse yakalandığı, 671 kişinin öldüğü açıklandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.