Bakan Selçuk’dan 40 Dakika Tenefüs, Kahramanmaraş’tan Dondurma, Ordu’dan Fındık, Malatya’dan Kayısı Sözü!

Son güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Okula döndüğümüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz!” paylaşımından sonra, çocuklara Kahramanmaraş’tan dondurma, Ordu’dan fındık sözü geldi.

“OKULA DÖNDÜĞÜNÜZ GÜN İLK TENEFÜS 40 DAKİKA. SÖZ!”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Selçuk, el yazısıyla “Okula döndüğünüz gün ilk teneffüs 40 dakika. Söz.” yazdığı kağıdın görüntüsünü Twitter hesabından paylaşarak “Çocuklar, evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız.” ifadesine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Seçuk’un ardından, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’den dondurma ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’den öğrencilere fındık sözü geldi.

“O KADAR UZUN BİR TENEFÜS DONDURMASIZ OLMAZ”
Bakan Selçuk’un sosyal medya hesabı Twitter’dan “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” mesajına Kahramanmaraş olarak kayıtsız kalmadıklarını anlatan Güngör;
“Bugün Milli Eğitim Bakanımızın attığı bir twit vardı. Öğrencilerimize hoş bir mesaj vermişti. Biz de buna nasıl destek oluruz diye arkadaşlarımızla düşündük. Uzun teneffüs süresini Maraş dondurması ile tatlandırmak istiyoruz dedik. Bu da çok beğeni kazandı. Bizim buradaki amacımız, vatandaşlarımıza moral vermek. Bakanımızın vermiş olduğu mesaja destek vermek, moral ve motivasyon sağlamak amacıyla böyle bir twite cevap verdik. Bakanımız aradı teşekkür etti. Biz de Kahramanmaraş olarak 81 ilimizde Bakanlığımızın belirleyeceği okullarımızda öğrencilerimize moral ve motivasyon artırmak amacıyla bu şekilde bir destek vermiş olacağız. Bakanımıza da ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugünler moral, motivasyon ve destek günleridir.” şeklinde konuştu.

“81 İLDE 81 OKULA FINDIKLAR BİZDEN”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Twitter’da, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “İlk teneffüs 40 dakika” açıklamasına yanıt verdi. Mehmet Hilmi Güler, mesajında “40 dakika teneffüs demek, bolca enerji ihtiyacı demek. Sayın Bakanım, çocuklarımızın enerjiye ihtiyaç duyacağı bu uzun teneffüste onların mutluluklarına Ordu fındığıyla ortak olmak istiyoruz. 81 ilde 81 okula fındıklar bizden.” dedi. 81 ildeki okulların belirlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileriyle temasa geçildi.

“81 İLDE 81 İLE KAYISILAR BİZDEN”
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Bakan Selçuk’un paylaşımının ardından harekete geçtiklerini bildirerek,
“Sayın Bakanımızın sosyal medya paylaşımına ‘O kadar uzun teneffüs enerji depolamak için büyük bir fırsat. Sayın Bakanım bu uzun teneffüste çocuklarımızın mutluluğuna Malatya’mızın kayısıyla ortak olmak istiyoruz, 81 ilde 81 okula kayısılar bizden.’ şeklinde cevap verdik. Çocuklarımız bizim her şeyimiz, göz nurumuzdur. Onların her türlü hastalıktan ve sıkıntıdan uzak kalması için ne gerekiyorsa yaparız. Belediye olarak ülkemizin 81 kentindeki 81 okula Malatya kayısısı göndereceğiz. Çocuklarımıza şimdiden afiyet olsun. Hem 40 dakikalık teneffüste hem de normal zamanlarda bol bol kayısı ve kayısı ürünleri yiyerek güç depolasınlar.” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.