‘Balenciaga’ Türkiye’de Mağaza Açtı!

Balenciaga, İspanya’da Guetaria’da doğan tasarımcı Cristóbal Balenciaga tarafından İspanya’da kurulmuş lüks bir moda evidir. Markanın sahibi şu anda Fransız çok uluslu şirket Kering. Balenciaga, taviz vermeyen standartların couturier’ı olarak ün kazandı ve Christian Dior tarafından “hepimizin efendisi” olarak anılıyor.

Cristóbal Balenciaga Hakkında;

Zamanının en önemli Fransız modacılarından olan Balenciaga’nın, diğerlerinden farklı ve fütürist olan tasarımları ile dikkat çektiği bilinmektedir. Hayatı boyunca hiç röportaj vermemiş ve tasarımlarının taklitleri çıkmaması için kendi defilelerini diğer modacıların defilelerinden bir ay sonra düzenlermiş.

TÜRKİYE’DE İLK MAĞAZA

İspanya’da başlayan hikâyesine Paris’te devam eden modaevi Balenciaga’nın Türkiye’deki ilk mağazası Zorlu Center’da sevenleri ile buluştu. Kadın ve erkek giyim koleksiyonlarının yanı sıra ayakkabı, çanta ve aksesuar ürünleri de satışa sunan mağaza, 1 Haziran pazartesi günü modaseverlerle buluştu.

Balenciaga Kreatif Direktörü Demna Gvasalia yönlendirmesiyle Gonzales Haase AAS mimarları tarafından hazırlanan yeni konsepti ile tasarlanan Balenciaga Zorlu Center, kendine has dekorasyonu ile dikkat çekiyor. Mağazanın zeminindeki logo işlemeli özel tasarım mavi halı, karo yer döşemesi ve çakıllı gri duvarlarla kontrast oluşturuyor. Metal masalar, cam vitrinler, alüminyum raflar, raylı askı sistemi ve özel aydınlatmalar ile özenle döşenmiş. At nalı şeklinde dizayn edilmiş oturma alanı gibi ayrıntılar ise Balenciaga’nın son kreasyonunu ön plana çıkarıyor.

Balenciaga Zorlu Center

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.