Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Balıkesir, Türkiye’nin en kalabalık 17. şehri olma özelliğini taşıyan bir ilimiz. Ülkemizdeki popüler tatil yerlerine ev sahipliği yapan bu ilimiz, yaz aylarında çok sayıda tatilciyi ağırlıyor. Keyifli zaman geçireceğiniz, doğa harikalarının bulunduğu Balıkesir’de gezilecek yerleri sıraladık. Bu yerleri gezmeden şehirden dönmemelisiniz.

Yedi Şehitler Anıtı

Yedi Şehitler Anıtı, Balıkesir’deki Gömeç ilçesinde yer alıyor. Karaağaç köyünün bir tepesinde yer alan Yedi Şehitler Anıtı, Kurtuluş savaşında Yunan gemilerine açılan ateş sonrasında şehit düşen askerlerimizin yer aldığı bir anıt. Yerli ve yabancı turistler buraya ziyarete gelip onlar için dua ediyorlar. Eğer Balıkesir’e geldiyseniz bizim için canını hiçe sayan askerlerimizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi

Bandırma Arkeoloji Müzesi, 21 Haziran 2003 tarihinde ziyaretçileri için kapılarını açmaya başlıyor. İçerisinde Daskyleion Kazısı, Kyzikos Antik Kenti ve civarın gelen eserler yer alıyor. Balıkesir’de gezilecek tarihi yerler arasında bulunan Bandırma Arkeoloji Müzesi’ni şehre geldiğinizde ziyaret edbilirsiniz.

Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi

Balıkesir’de gezilecek görülecek yerler arasında olan Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi, Balıkesir’in Gönen ilçesinde yer alıyor. Üstü örtülü olsa da açık hava müzesi özelliği taşıyan bu müze, Roma, Bizans ve Osmanlı sönemlerinin eserlerini barındırıyor. Tarihi keşif için mükemmel bir seçenek olan Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi sizi zamanda geriye götürebilir. Müzede sergilenen parçaları tek tek inceleme fırsatınız olacak. Eğer Balıkesir’e geldiyseniz bu müzeye mutlaka uğramalısınız.

Kuvayi Milliye Müzesi

Kuvayi Milliye Müzesi, 1840 yılında Karesi Sancağı Defterdarı olan Giridizade Mehmet Paşa’nın konağı olarak inşa ediliyor. 1919 yılında ise bu yer II. Kolordu Komutanlığı’na karargah olarak hizmet vermeye başlıyor. Restore edilen bine 1996 yılında ziyarete açılıyor ve müze olarak hizmet vermeye başlıyor. Balıkesir’de gezilecek yerler listesine Kuvayi Milliye Müzesi’ni ekleeyebilir ve tarih gezisine çıkabilirsiniz.

Hisaralan Kaplıcası

Balıkesir’de gezilebilecek yerler arasında olan Hisaralan Kaplıcası, Balıkesir’deki doğal termal kaynaklardan bi tanesi. Sındırgı ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta olan bu kaplıca, Hisaralan Köyü’nde bulunuyor. Kaplıcadaki suyun içerisinde sodyum ve bikarbonat bulunuyor. Bu da ağrılı hastalıklara şifa getiriyor ve özellikle romatizma, nefret, nevralji ve kadın hastalıklarına derman oluyor.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.