Barcelona; İspanyada bulunmasından dolayı mı neden bilmiyorum ama İspanyolların Türklere benzediği için galiba Barcelona Akdeniz’in incisi Tarihi ve güzelliği ile bizi kendisine çekiyor. Özellikle futbol oynayanlar için mükemmel bir Dünya cennetleri gibi geliyor galiba.

Eğlence hayatının canlı olması İspanyolların dansa olan düşkünlüğü ile bilindikleri için bize güzel görsel şovlar sunuyorlar. Akdeniz ikliminin onlara sağlamış olduğu güzelliği sonuna kadar kullanan şehir. Tüm tarih boyunca görkemli bir şehir olmayı hep başarmıştır.

Peki, şehirde nelere gidilmeli nereler gezilmeli?

La Sagrada Familia Kilisesi; 1852-1926 yılları arasında mimar Antonia Gaudi tarafından yapılmıştır. Yapımı halen devam eden yapıdır 2028’de tamamlanması hedefleniyor. Böylelikle yapımı 140 senede tamamlanmış olacaktır.

Barcelona’da caddeler genellikle birbirleriyle kesişmekte. Barok, Art noveau, modern gibi pek çok mimari eğilime ait yapıların bulunduğu Barcelona sokakları canlı ve eğlenceli olmasıyla insanları çekiyor. La Sagrada Familia, Park Güell, Casa Milla, Casa Battlo, La Rambla, Barri Gotic, Parc del Labirnt d’Horta, Montjuic, Katalan Müzik Sarayı, Picasso Müzesi, Tibidabo ve tabii ki Camp Nou stadı.Mutkala ziyaret edilmesi gerekilen yerler arasında yer alıyor.

Barcelona Futbol;. Joan Gamper tarafından 29 Kasım 1899 tarihinde kurulan Barcelona Futbol Kulübü, bugün kentin en bilinir markalarından biri konumunda. Futbolda uzun yıllardır dünyanın önde gelen takımlarından biri olan Barcelona, maçlarını Camp Nou stadında oynuyor. Futbol tarihinin yaşayan efsanesi Messi, Barcelona’da top koşturmakta. Müzeler futbol üzerine bir turizm oluşmasına sebep bile olmuştur.  Futbolun diva şehri olarak bilinmektedir.

Vaktiniz varsa festivaller döneminde mutlaka ziyaret etmenizi öneriyorum. Uçakla 4 saat gibi bir sürede ulaşım sağlaya biliyorsunuz yolculuğun kısa sürmesi orada geçireceğiniz vakitten de çalmamış oluyor böylelikle. Mükemmel bir tatil geçirmeniz dileğiyle