Başarılı Bir Girişimcinin 6 Özelliği

Tutkulu Olmak

Bunu çok duyuyoruz, ama bu gerçekten ne anlama geliyor? Girişimciler için tutku, işlerine karşı aşırı bir coşkudur. Ve para kazanma veya zengin olma tutkusundan bahsetmiyoruz. Bu tutkunun bir yan ürünü olmalı. Bahsettiğimiz tutku türü, işletmenin, ürünün veya hizmetin tüketiciye nasıl değer kattığına dair tam bir inançtır. Bu tür bir tutkuya sahip insanlar, bu vizyonu görmek için ne gerekiyorsa yapmaya isteklidir.

Başarılı girişimcilerin özelliklerinden birisi, azimli olmaktır.

Azimli Olmak

Kabul edelim, insan çabaları nadiren tam olarak planlandığı gibi gider. Bu özellikle bir başlangıç ​​durumunda geçerlidir. Ne kadar iyi olursan ol ya da bunu kaç kez yaptığın önemli değil, işler sol alandan çıkacak ve kafanı ters çevirecek.

Şimdi, beklenmedik bir şey birdenbire ortaya çıkıp dünyanızı alt üst etmenin eğlenceli olduğunu söylemeyeceğim, ancak sorunu çözmek için kararlıysanız, bunun bir ders olarak hizmet edeceğini söyleyeceğim hem siz hem de ekibiniz için beceriklilik.

Başarılı girişimcilerin özelliklerinden birisi, esnek olmaktır.

Esnek Olmak

Bunu kararlılığın hemen sonrasına koyuyorum çünkü bazen çözümler bir problemi zorlamak değil, etrafından dolaşmakla ilgilidir. 1930’larda, duvar kağıdına sahip olmak “içinde” olan şeydi. Sorun, kelimenin tam anlamıyla kağıt olmasıydı. Kirlendiğinde, suyla ve diğer ev ürünleriyle temizlemek, kağıdı hızla ıslattı ve bozdu. Çözüm, duvar kağıdını ıslatmadan temizlemek için kil benzeri bir madde kullanmaktı. Daha sonra 1950’lerde, Cincinnati’deki anaokulu çocukları aynı kili Noel süsleri yapmak için kullanmaya başladı. Kısa süre sonra Play-Doh’da yeniden paketlendi.

En başarılı girişimciler, ihtiyaç duyduklarında yön değiştirebilecek kadar esnektir.

Başarılı girişimcilerin özelliklerinden birisi, kendine güvenmektir.

Kendine Güvenmek

Bir girişimci olarak işinize, ürününüze / hizmetinize ve özellikle kendi yeteneklerinize güven duymanız son derece önemlidir. Sonuçta yatırımcılara, çalışanlara ve müşterilere ilham vermelisiniz. Hiç kimse kendine güvenmeyen birinden yatırım yapma, takip etme veya satın alma konusunda ilham vermez.

Öte yandan kibir, işiniz için güven eksikliği kadar zararlı olabilir. Yatırımcılar için kibir, onların girdilerini veya tavsiyelerini dinlemeyeceğinizin bir uyarı işaretidir. Çalışanlar için yaratıcılığı bastıran katı bir otokratik yönetim tarzı oluşturabilir. Ve müşteriler için, işletmelerinin takdir edilmediğini gösterebilir.

Kısacası, güven bir zorunluluktur.

Başarılı girişimcilerin özelliklerinden birisi, motive olmayı bilmeleridir.

Motive Olmaya Başlayan Bir Kişi Olmak

Yüksek motivasyonlu bir girişimci olmayan başarılı bir girişimciyle hiç tanışılmıyor. Şimdi bunun bir kısmı, işlerine duydukları tutkudan geliyor. Yaptıkları işten gerçekten zevk alıyorlar ve tekrar başlayabilmek için pazartesi gününün dönmesini bekleyemezler.

Ancak bunun bir başka parçası da disiplindir. Hayatta her şeye disiplinle yaklaşma eğilimindedirler. İş, bariz bir örnektir, ancak boş zaman etkinlikleri bile bir disiplin alıştırmasıdır. Örneğin, eşlerine bahçe işi yapacaklarına söz verdiler, ancak çocuklarının bir oyunu var. Cevapları ikisini de atlamak değil, her iki aktiviteyi de güne programlamaktır.

Başarılı girişimcilerin özelliklerinden birisi, hesaplanan ve planlanan bir risk alımına hakimiyettir.

Hesaplanmış Risk Alıcı Olmak

Bundan daha önce biraz bahsettik ve burada “hesaplanmış” kelimesi çok önemli. Hepimiz “Büyük riskle büyük ödül gelir” sözünü duymuşuzdur. Ancak pek çok insan “büyük riski” “aptalca risk” ile karıştırır.

Bunu düşünmenin basit bir yolu, 100.000 piyango bileti satın almaktır. Kesinlikle büyük bir riskten gelen büyük bir ödülün kriterlerine uyuyor. Ancak bu akıllı (hesaplanmış) bir risk mi?

İşte bir girişimci bu durum hakkında nasıl düşünür. 100.000 piyango bileti satın almak yerine, o parayı almaya ne dersiniz, biraz tamir gerektiren bir mülk için %50 peşinat olarak kullanın ve diğer yarısını düzeltmek için kullanıp 50.000 $ kar karşılığında satmak mı? Şimdi bu hesaplanmış bir risk.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.