Başarılı Girişimcilik Yolculuğuna Ülkenin Dört Bir Yanından Kadınları da Katıyor: Ceylan Atınç

1)Gelecek Kadınların Program Başlatıcı İsmi: Zeynep Ceylan Atınç

Gelecek Kadınlar Programı

Moda dünyasının tarzı ve başarılarıyla en beğenilen isimlerinden biri olan Zeynep Ceylan Atınç, geçtiğimiz haftalarda Gelecek Kadınların programının başlatıcı üyelerinden biri olmuştu. Trendyol ve KAGİDER ile birlikte düzenlenen bu değerli programın amacı, Ceylan Atınç‘ın Trendyol ile birlikte tasarlamış olduğu koleksiyondan elde edilen gelirin, ülkenin dört bir yanındaki girişimci kadınların serüveni için harcanması. Dijital ekonomi alanına güçlü kadınları kazandırmak adına büyük önem taşıyan Gelecek Kadınların programına Zeynep Ceylan Atınç da dahil birçok ünlü isim destek veriyor. Bu program dışında sosyal medya üzerinden de çoğu konuda birçok insanın hayatına dokunan Zeynep Ceylan Atınç’ı başarıları ve kişisel yaşamı ile kısaca tanıyoruz.

Stilist Zeynep Ceylan Atınç, daha çok moda editörü olarak tanınıyor ve şu anda Vogue Türkiye’de bu mesleği diğer meslekleri ile birlikte yürütüyor.

Kadınların Ekonomideki Yerini Güçlendirmek İçin Büyük Bir Girişimde Bulundular.

Özel parçaları ile hazırladığı benzersiz koleksiyonu ile programa katılmış olan Zeynep Ceylan Atınç, “Parçası olmaktan gurur duyduğum ‘Gelecek Kadınların’ programı başlıyor. Trendyol ve KAGİDER iş birliğiyle gerçekleşen bu programda, Trendyol ekibiyle birlikte tasarladığımız koleksiyondan elde edilen gelirin tamamıyla, ülkemizin dört bir yanındaki güçlü kadınların girişimcilik yolculuğuna destek olacağız. Çünkü gelecek bizim, Gelecek Kadınların.” sözleri ile bu girişimcilik başarısına destek verdi. Bu girişimin ülkenin dört bir yanına yayılmasında büyük katkısı olan Trendyol isimli online satış firmasının kurucusu ve CEO’su olan Demet Mutlu ise programı şu şekilde açıkladı: “Kadınların hayatın her alanında güçlenmesi, sosyal ve ekonomik kalkınmada güçlü bir pozitif etki yaratıyor. KAGİDER ile başlattığımız programla, daha fazla kadının dijital ekonomide var olmasına katkı sağlayacağız. Sadece pandemi döneminde 17 bin kadın girişimci platformumuzda satışa başladı. Ayrıca Trendyol’un ikinci el platformu Dolap’taki 1.1 milyon satıcıdan yaklaşık 400 bini ev kadını ve Dolap üzerinden kullanmadıkları eşyaları satarak ev ekonomisine destek oluyor. Kadınların ekonomideki yerinin güçlenmesi için tüm olanaklarımızla çalışmaya devam edeceğiz.”

Zeynep Ceylan Atınç, Trendyol ve KAGİDER ile birlikte, ‘Gelecek Kadınların’ isimli programa özel koleksiyonu ile destek oldu.

Vogue Türkiye‘de Moda Editörü, Ceylan Atınç Styling Co. Markasının Kurucusu ve Vakko ESMOD Istanbul’da eğitmen Olan Güzel Stilist Ceylan Atınç Kimdir?

Başarılı bir akademik yaşam geçirmiş olan Zeynep Ceylan Atınç, lisans öğrenimini Bilkent Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okuyarak tamamladı. Bu üniversitenin kendisine genel kültür anlamında çok şey kattığını dile getiren başarılı stilist Ceylan Atınç, Bilkent Üniversitesi’nin ardından ise eğitimine UC Berkeley Marketing ve London College of Fashion Styling for The Media ile devam etti. Şu anda kendisi de bir eğitmen olan Zeynep Ceylan Atınç, Vakko ESMOD Istanbul isimli uluslararası moda akademisinde 18 yaş ve üzeri öğrenciler için eğitmenlik hizmeti veriyor. Kapsamlı bir eğitime sahip olan Vakko ESMOD Istanbul’da öğrenciler birçok fırsat ile karşılaşıyor. Bu fırsatlardan biri kapsamında ise eğitmenlerden biri olan Metin Gürsoy’un Yaratıcılık 101 dersine Metin Hara konuk olması. Ceylan Atınç’ın başarıyla yürüttüğü Online Styling ve Pazarlama Teknikleri programının konuğu ise, moda tasarımcısı Şansım Adalı oluyor. Aynı derse ait bir başka başarılı konuk ise moda tasarımcısı Zeynep Tosun’un katılımıyla gerçekleşiyor.

Zeynep Ceylan Atınç, Vakko ESMOD Istanbul isimli uluslararası moda akademisinde Online Styling ve Pazarlama Teknikleri dersleri veriyor.

“Freelancer’lık Nefis Bir Şey.”

Kurmuş olduğu Ceylan Atınç Styling isimli markayı başarıyla ileriye taşıyan Zeynep Ceylan Atınç, hiçbir zaman ofis insanı olmadığını dile getiriyor ve kendi çalışma sistemi ile özgürlüğünün her zaman önem taşıdığını belirtiyor. Bunu anladığı anda bir şirket kumaya karar vermiş olan Zeynep Ceylan Atınç şu anda beğenilen markası ile işini başarılı bir şekilde yürütüyor. Freelancer şeklin çalışmalarını yürütmenin zevkini “Freelancer’lık bence nefis bir şey.” sözleri ile dile getiren Ceylan Atınç, başarılı bir stylist olmak için self-disiplin ile iletişim gücünün önemine vurgu yapıyor. Freelancer’lığın harika olmasının yanında ciddiyetine de dikkat çeken güzel stilist Ceylan Atınç, iç disiplin, çokça iletişim, network, koşturma ve etik değer gibi unsurlarla başarılı girişimciliğin küçük kapsamlı bir formülünü vermiş oluyor.

Stilist Zeynep Ceylan Atınç, işindeki başarısını iç disiplin, iletişim yeteneği, çok çalışma, etik değerlere önem verme gibi unsurlarla inşa ediyor.

Başarılı Stilist Ceylan Atınç, Stilistliğin İlhamdan Önce Disiplin Gerektirdiğini Düşünüyor.

Stilistlik alanında başarılı olmak ve iyi yerlere gelebilmek için güncel kalmanın önemine değinen Ceylan Atınç, modada iki ana bölümün olduğunu dile getiriyor. Fashion Makers ve Fashion Shapers olarak adlandırılan bu iki ana bölüm ile Ceylan Atınç, bir stilistin ‘Shaper’ yani yön verici olması gerektiğini belirtiyor ve ekliyor ‘Stilist, trendler henüz yayılmadan ona şekil verip uygulayan ve trend yaratandır.’ Stylingin bir ekip işi olduğunu söyleyen başarılı modacı, çekilecek model, fotoğrafçı, tema ya da ünlü stylingi ise onun katılacağı davet, o anki modu, mekan, hatta hava durumu gibi bütün faktörlerin göz önünde bulundurulmasının öneminin altını çiziyor. Bu etkenlerin hepsinin dikkatle yerine getirilmesinin önemini dile getiren Ceylan Atınç, bir ekip işi olan stilistliği bu ekiple uyum içinde çalışarak ve organize olarak başarıyla yürütülebileceğini savunuyor. Bu disiplinin ardından ise ilham geliyor ve ortaya Zeynep Ceylan Atınç stilistliğinde muhteşem işler çıkmış oluyor. Kurduğu markada, eğitmenlikte ve stilistlik mesleklerinde başarılı bir yol çizmiş olan Zeynep Ceylan Atınç, moda editörü olmasaydı seyehat ve sanatla ilgili işler yapmak isteyeceğini söylüyor ve küratörlüğü de alternatiflerine ekliyor. Sosyal medyadaki muhteşem tarzı ile de büyük oranda beğeni toplayan başarılı stilist Ceylan Atınç’ın en sevdiği marka ise kendi tarzına yakın hissetmesi bakımından MaxMara.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.