Başarılı Spikerden Topluma Ders Niteliğinde Bir Açıklama: “Oryantal de Yaparım Kariyer de”

Son güncelleme:

Geçtiğimiz günlerde HaberTürk isimli televizyon programında spikerlik mesleğini başarı ile yürüttüğü sırada, kişisel yaşamında sürdürdüğü bir aktivite olan oryantal dans yaparken çektiği video sebebi ile kanaldan yersiz bir uyarı alan başarılı spiker Hande Sarıoğlu, bu uyarının ardından HaberTürk kanalından istifa ederek bu kanal ile yollarını ayırdı. Bu uyarının ardından bir açıklama yapan Hande Sarıoğlu, sosyal medyadaki takipçileri ile şu açıklamayı paylaştı: ” Akçakoca’dan 2008 yılında çıkıp İstanbul’da üniversite okumaya gelip, 6 yaşından beri spiker sunucu olmak hayali olan bir kız olarak, 6 yaşımdan beri de oryantal oynamaktan kırar geçirirdim ortalığı. Çatır çatır okulumu da okudum, çatır çatır sunucu da oldum spiker de. Oryantal de yaparım kariyer de. Hiçbir zaman, hiçbir yerde, değerlerimden ve doğrularımdan vaz geçmedim, her zaman özümü korudum, geldiğim noktada kişiliğimden ve karakterimden bir günden bir güne ödün vermedim, bunun aksini beni tanıyan bir Allah’ın kulu iddia edemez. Renkli kişiliğimden sizin siyahınız için vaz geçmeyeceğim, size fazla gelen neşemden de, deli dolu yanımdan da ödün vermeyeceğim. Evet her kurumun kendine göre kuralları olabilir; başta tamam kanalın disiplinine fazla gelmiş olabilirim, nihayetinde bir haber kanalıdır dedim, hiç uzatmadan istifamı edeyim kimse beni kovmak için uğraşmasın dedim. Ama durup düşününce de, bir benim dansımdan mı rahatsız oldular. Ne kıyametler koptu kanalda, ama bizim dansımızı idare edemediler. Ben de daha fazla rahatsızlık vermemek adına istifa ettim. “

Başarılı spiker sunucu Hande Sarıoğlu.

Peki Başkalarının Siyahı İçin Kendi Renkli Kişiliğinden Vaz Geçmeyen Başarılı Spiker Hande Sarıoğlu Kimdir?

Tarihler 19 Eylül 1988’i gösterirken Düzce’nin Akçakoca ilçesinde dünyaya gözlerini açan Hande Lala Sarıoğlu, Üniversite hayatına kadar eğitimini bu ilçede tamamladı. Daha sonra akademik eğitimine İstanbul’da devam eden Hande Sarıoğlu, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü başarı ile tamamladı. Ekranlardaki birçok proje ile ismini duyduğumuz Hande Sarıoğlu’nun oyunculuk geçmişi de bulunuyor. Aşk-ı Memnu adlı popüler dizinin son üç bölümünde Nihal ile Behlül karakterinin düğün organizatörü rolü ile izleyicilerin karşısına çıkan Hande Sarıoğlu, bu dizide konuk oyuncu olarak yer aldı. Star Tv’de yayınlanan Çarkıfelek adlı televizyon programının Anadolu ayağında da sunucu olarak izlediğimiz Hande Sarıoğlu, Mehmet Ali Erbil’in sunduğu bu programda yer aldı. Mehmet Ali Erbil ile enerjilerinin uyuştuğunu belirten başarılı sunucu, bu programdan sonra toblerona geçiş yaptı. 2011 yılına geldiğimizde ise yine popüler bir televizyon programı ile izledik Hande Sarıoğlu’nu. Ümit Erdim ve Hande Sarıoğlu sunuculuğundaki Pasaport adlı program, eğlence dolu bir gezi programıydı. Pasaport programındaki ekiple ve Ümit Erdim ile çok iyi anlaştığını belirten Hande Sarıoğlu, Pasaport programı için, aile şirketinde çalışıyoruz cümlesini kullandı. Daha sonra ise Fox ekranlarında yayınlanan Kaç Para Kaç isimli yarışma programının sunuculuğunu yapan Hande Sarıoğlu, sunuculuk serüvenine hızla devam etti.

Spor programı sunucusu Hande Sarıoğlu.

Başarılı sunucu ve spikerin renk verdiği bir başka program ise Şubat 2016 yılında Tv 8 ekranında izlediğimiz Böyle Çok Daha Güzelsin isimli program oldu. Bu programda jüri koltuğunda yer alan Hande Lala Sarıoğlu’nun jüri koltuğundaki arkadaşları ise Alp Kasavoğlu ile Selma Çelebi oldu. Ardından gelen yıllarda ise dijital bir platform olan Tivibu Spor kanalında sunuculuk mesleğini sürdüren Hande Sarıoğlu, 2019 yılında, spor sunuculuğu ve spikerliği mesleğine HaberTürk isimli televizyon kanalında devam etti. Bu kanalda Emin Çağlar ve Fatih Altaylı ile birlikte spor yorumculuğu yaptığı Spor Saati isimli programın sunuculuğunu yapıyordu Hande Lala Sarıoğlu. Fakat geçtiğimiz yıllarda Fatih Altaylı ile aralarında geçen bir tartışmanın ardından ünlü spiker, bu programdaki sunuculuk serüvenine son verdi. Yine HaberTürk kanalında sunuculuğa devam etme kararı alan Sarıoğlu, bu defa bu kanalda spor haberlerini başarı ile sunmaya başladı.

Hande Sarıoğlu, Pasaport programının sunuculuğunu yaptı.

Sosyal Medya Hesabında Paylaştığı Oryantal Dans Videosu, Gereksizce Uyarı Sebebi Oldu.

Mesleğinde gayet sevilen ve sayılan bir sunucu olan Hande Lala Sarıoğlu, kişisel yaşamından bir kare olan ve kimseyi ilgilendirmeyecek bir platform olan sosyal medya hesabında paylaştığı oryantal dans videosu sebebiyle HaberTürk kanalından uyarı alınca, bu kanaldan istifa etme kararı aldı. Küçüklük yaşlarından beri hayali olan ve şu an yürüttüğü mesleği spikerlik ile küçüklüğünde çevresindekileri kendisine hayran bırakan oryantal dansını birlikte yürüttüğü için medya tarafından başarı ile bahsedileceği yerde uyarı almak durumunda kalan başarılı sunucunun dansı, yersiz yere HaberTürk kanalını rahatsız etti. Daha önce epey saçma hareketleri ile gündeme gelen kanalda bu saçmalıkları gerçekleştiren hiçbir sunucunun uyarı almadığı kanalda, zararsız bir dans uyarı ve işten kovulma sebebi haline geldi. Kişisel yaşamından dans ettiği için gündeme gelen Hande Sarıoğlu, “Yarın ölsem, cinayete kurban gitsem, hepiniz sahte sahte ah vah edersiniz!” diyerek medya ve toplumdaki duyarsızlığa ve ahlak bekçiliğine vurgu yaptı. Hande Sarıoğlu’na yapılan bu tatsız olayın ardından gereksiz ve yersiz eleştirilerde bulunan kötülük yuvası bazı medya mensupları da Sarıoğlu’na karşı duyarsızlık ve yersiz haber yaparak bir çirkinliğe daha imza attı. Sözde haber sitesi olan ve tanımadığı insanlara kötülük kusan bu medya, Hande Sarıoğlu’nun sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştığı bu video için için skandal dans videosu gibi gereksiz açıklamalarda bulundu. Ayrıca aynı medya sitesinin, bu gereksiz açıklamalarına yapılan ‘size ne kız evinde arkadaşları ile eğlenmiş’ yorumlarını ve daha birçok kişisel hayata karışılmasına tepki gösteren duyarlı vatandaşların yorumlarını sildiği fark edildi. Alenen kişisel hayata saldırı olarak niteledirilen bu olaya, bazı medya sitelerinin de katkı yaptığı gözlerden kaçmadı. Ayrıca bazı kullanıcıların, toplumdaki kadın cinayetleri ve kadına olan şiddete gözlerini kapayıp, böylesine kimseye zararı olmayan ve mutlu bir kadının paylaştığı oryantal videosuna tepki gösterdiği de görüldü.

Hande Sarıoğlu, doğma büyüme Akçakocalı.

Başarılı Sunucu Spiker Hande Sarıoğlu’na Yakınları ve Sevenleri Tarafından Büyük Destek Geldi.

Hande Sarıoğlu’nun tarih öğretmeni olan Fadime Erdioğlu Esmez, başarılı sunucuya sosyal medya hesabından destek verdi. Sarıoğlu’nun “Hocam, emeğiniz var üstümde; özellikle beni yetiştiren, büyürken kimliğime şahit olmuş, beni tanıyan öğretmenimin bu sözleri beni daha da gururlandırdı. Çok teşekkür ederim, onur duydum.” açıklamasında bulunduğu tarih öğretmeni, Sarıoğlu’na şu şekilde destek oldu: “Canım kızım, öğretmenin olarak şunları söylemek isterim: Ben Hande’yi yıllardır tanırım. Dersine giren bir öğretmeni olarak o kadar düzgün, saygılı bir çocuktu ki anlatamam. Biz bütün öğretmenleri olarak onun duruşuna, bizlere karşı gösterdiği fevkalade saygısına, derslerdeki muazzam başarısına, çalışkanlığına, kıvrak zekasına, bolca neşesine, gülen güldüren kişiliğine, yardım severliğine, ahlakına, özgüvenine, disiplinine, arkadaşlarına karşı gösterdiği zarifliğine, daha o yıllarda kendine gösterdiği özenine hayran idik… Bunun aksini çıkıp da kimse iddia edemez. Elbette ki sisteminde çok haklı, canı yandı kuzumuzun. Biz seni biliyor, seviyor ve başarılarını tüm kalbimizle destekliyoruz. Şimdi sakin kalmanı ve önündeki güzel hayatı neşen ile güzelleştirmeni diliyorum. Güzel yavrum eminim ki hak ettiğin kariyer basamaklarını başarı ile tırmanmaya devam edeceksin. Seni sevgiyle kucaklıyorum canım çocuğum.” Hande Lala Sarıoğlu, hiç tanımadığı binlerce hayranından ve onu neşesi ile tanıyan yakın çevresinden de sayısız övgü ve destek mesajı aldı. Umuyoruz ki başarılı spiker sunucu Hande Sarıoğlu, gönül verdiği oryantal ve spikerlik kariyerlerinin ikisinde de büyük başarılara imza atar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.