Başarılı Yapımların Vazgeçilmez Oyuncusu: Mustafa Yiğit Kirazcı

Dijital platformlardaki, beyaz perdedeki ve televizyon ekranlarındaki başarısı ile oyunculuk alanında benzersiz bir performans gösteren Mustafa Yiğit Kirazcı, sosyal mecralarda samimi ve mütevazi bir kişilik olarak değerlendiriliyor. Bu güne kadar birçok yapımda başarıyla yer almış olan Mustafa Yiğit Kirazcı, özellikle dijital platformlarda yer almış olduğu 50 m2, Hakan: Muhafız, Galiçya İşgal Altında gibi projeleri ile öne çıkıyor. Kendine özgü tarzı ve beğenilen kişiliği ile birçok kişi tarafından merak edilen Mustafa Yiğit Kirazcı’nın başarılarına kısa bir bakış atıyoruz.

Mustafa Mert Kirazcı, bu güne kadar birçok dizi ve filmde başarıyla yer aldı.

İlk Oyunculuk Deneyimi, Son Tercih Dizisi ile Oldu.

17 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da muhasebe müdürü bir anne ile açık hava reklamcısı bir babanın bulunduğu bir evde dünyaya gözlerini açmış olan başarılı oyuncu Mustafa Yiğit Kirazcı, aslen Burhaniyeli olarak biliniyor. Lise öğrenimini Koç Lisesi’nde tamamlamış olan Mustafa Yiğit Kirazcı, lisans eğitimi için Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki Reklamcılık bölümünü bitirdi. Kamera karşısına üniversite öğrenimi sürerken geçmiş olan başarılı oyuncu Mustafa Yiğit Kirazcı, ilk kez bu dönemde modellik yaptı ve çeşitli reklam filmlerinde izleyicinin karşısına çıktı. Oyunculuk eğitimi de alan Mustafa Yiğit Kirazcı, daha sonra birçok dizi ve filmde başarıyla rol aldı. Yiğit Kirazcı’nın yer aldığı ilk yapım ise 2017 yılında yayınlanmış olan ve Kirazcı’nın Teoman karakterini canlandırdığı Son Tercih dizisi oldu. 2016 yılında televizyon ekranlarında izlediğimiz Seviyor Sevmiyor dizisi ile izleyiciler tarafından geniş kitlelerce tanınmış olan Mustafa Yiğit Kirazcı, bu dizide Tuna Ertürk karakteri ile yer aldı.

50 m2 isimli 8 bölümlük mini dizinin afişi.

50 m2 Dizisindeki Başarısı ile Kendinden Büyük Oranda Söz Ettirdi.

Bu yıl 27 Ocak tarihinde yayınlanmış olan Netflix dizisi 50 m2, Burak Aksak’ın senaristliğinde ve Selçuk Aydemir’in yönetmenliğinde gerçekleşmişti. Yerli diziler arasında büyük ses getiren dram türündeki 50 m2 dizisinde Mustafa Yiğit Kirazcı’yı Yakup rolünde izledik. Orijinal konusu ile polisiye dram türündeki diziler arasında önemli bir yer edinen 50 m2 isimli Netflix dizisi, hayatı için kaçarken kendini bulmaya çalışan gizemli ve namı iyi bilinen Gölge isimli tetikçi bir karakterin hayatını konu alıyor. Kötü bir ihanetin ardından kendini bilinmez bir biçimde 50 metrekarelik bir terzide bulan Gölge, kendisine tamamen yabancı olan bu mahallede bir çıkmaza sürükleniyor. Burada saklanma amacıyla yaşamaya başlayan Gölge karakteri, mahalleli tarafından tamamen yanlış anlaşılmış bir duruma düşer. Mahalle sakinleri, Gölge’yi ölen dükkan sahibinin oğlu olarak düşünürler. Gölge’nin bu küçük terzi dükkanı içerisindeki ve mahalleli ile arasındaki ilişkileri, kendisini bambaşka bir yere sürükleyecektir ve bu süreçte beklenmedik olaylar yaşanacaktır. Yakup karakteri ile dizide yer alan başarılı oyuncu Mustafa Yiğit Kirazcı’nın rol arkadaşları ise, Cengiz Coşkun, Özgür Emre Yıldırım, Aybüke Pusat, Cengiz Bozkurt, Kürşat Alnıaçık, Tolga Tekin, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç gibi isimler idi. Çekimleri başarıyla tamamlanan ve Netflix’de yayınlanmış olan 50 m2 dizisi, BKM Film imzalı bir yapım. 8 bölümden oluşan nu mini komedi dizisi, kimlik çatışmaları arasında geçen benzersiz bir yapım olarak nitelendiriliyor.

Mustafa Mert Kirazcı, 17 Ağustos 1983 doğumlu ve aslen Burhaniyeli oyuncu.

Oyunculuk Kariyeri Süresince Muhteşem Yapımlarda Rol Almış Olan Mustafa Yiğit Kirazcı’nın Yeni Projelerde de Yer Alması Bekleniyor.

İlk olarak 2007 yılında yer almış olduğu Son Tercih dizisindeki Teoman karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştı Mustafa Yiğit Kirazcı. Daha sonra Cin Geçidi isimli sinema filmi ile oyunculuk kariyerine devam eden Mustafa Yiğit Kirazcı, bu yapımın ardında 2011 yılında Mavi Kelebekler isimli televizyon dizisinde Kosta rolüne can verdi. Televizyon sektöründeki yapımlara Sudan Bıkmış Balıklar isimli yaz dizisi ile devam eden Mustafa Yiğit Kirazcı, bu kısa dizinin ardından ise 2013 yılında Vicdan dizisi ile ekranlarda yer aldı. 2014 yılında ise Güllerin Savaşı dizisi ile popülerliğini artırarak geniş çapta tanınan Mustafa Yiğit Kirazcı, Damla Sönmez ve Canan Ergüder’in başrollerinde olduğu bu dram dizisinde, Gülru karakterinin eski sevgilisi rolünde olan Mert Gencer karakterini canlandırdı. 2015 yılında bir başka sinema filminde yer almış olan Mustafa Yiğit Kirazcı, bu sefer Tabula Rosa isimli filmde Sinan karakteri ile beyaz perdede yer aldı. 2016 yılında bir başka popüler dizi olan Seviyor Sevmiyor isimli yapımda izleyici karşısına çıkan Mustafa Yiğit Kirazcı’nın buradaki rolü ise Tuna Ertürk karakteri oldu.

Mustafa Mert Kirazcı’nın yer aldığı son yapım ise 50 m2 isimli Netflix dizisi oldu.

Dijital Platformlarda, Beyaz Perdede ve Televizyon Ekranlarında Başarıyla Yer aldı.

Başarılı oyuncu Mustafa Yiğit Kirazcı’nın 2017 yılında yer aldığı dizi ise Seni Kimler Aldı dizisindeki Barış rolü oldu. Daha sonra beyaz perdede İyi Oyun filmindeki Özer karakteri ile Aşk Tesadüfleri Sever serisinin ikinci filminde canlandırdığı Kerem rolü, Mustafa Yiğit Kirazcı’nın oyunculuk kariyerinde beğenilen zamanlar olarak yer aldı. Aynı tarihlerde 8. Gün ve Yüzleşme isimli televizyon dizilerinde izleyici karşısına çıkmış olan Mustafa Yiğit Kirazcı, daha sonra dijital platformda gösterdiği başarıları ile oyunculuk kariyerinde ilerlemeyi sürdürdü. Çağatay Ulusoy’un başrollerde olduğu Hakan: Muhafız isimli macera filminde yer almış olan Mustafa Mert Kirazcı, daha sonra Galiçya İşgal Altında dizisi ile internet dizisi serüvenine devam etti. Televizyon dizilerinden Hizmetçiler dizisindeki Aras rolü ve Çatı Katı Aşk dizisindeki Demir Yılmaz karakteri ile kariyerinde ilerleyen Mustafa Yiğit Kirazcı’nın yer aldığı son dizi ise başarılı bir mini internet dizisi olan 50 m2 olmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.