Deep Blue Club

Başınızın Tacı Olmaya Hazır Olan Saç Bandının Farklı Bağlanma Şekilleri

Son güncelleme:
saç bandı nedir?

Saç bandı için sıkça kullanılan hem aksesuar hem de saçınızın yüzünüze gelmesini engelleyen kullanışlı bir eşya diyebiliriz. Saç bandı diğer adıyla bandana herkes tarafından sevilen ancak bağlanması bilinmediği çin kullanılmayan bir ürün. Hemen herkesin evinde bulunan ancak kullanılmayan bandanaları ortaya çıkarmanın vakti geldi.

Peki saç bandı nedir? Saç bandı nasıl kullanılır? Saç bandı nasıl takılır? Bandana nasıl takılır? Bandana nasıl kullanılır? Erkek bandana nasıl bağlanır? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

İlk olarak sık tercih edilen modeli anlatmaya başlayabiliriz.

Saç bandı nasıl kullanılır?

Bu model için saç bandını iki taraftan tutup alnınızın üstünde döndürmeli ve sonrasında arkaya çekmelisiniz. Arkadan bağlayarak saç bandını kullanabilirsiniz. Böylece ön tarafta hoş bir görünüm oluşacaktır.

Bandana nasıl takılır?

Bu modeli uygulamak için saçınızı ikiye ayırmalısınız. Sonrasında, saçınızı örerken araya saç bandını da katmalı ve yukarı doğru örgüyü tamamlamalısınız. Arta kalan saç bandını uzun bir şekilde örmeye devam ederek bitişinde istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz. Yuvarlak bir şekilde döndürürseniz gül deseni ortaya çıkacaktır. Oldukça şık görünen bu modelin görünümü farklıdır ve dikkat çekicidir. İstediğiniz renkte bir saç bandajıyla bu bandanayı rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

Bandana nasıl kullanılır?

Bu model için ise öncesinde saç bandını önden arkaya doğru getirmeniz gerekiyor. Sonrasında arkadan ön tarafa taşımalısınız. Bitişi ise ön tarafta tamamlayacaksınız. Bandananın bitişini yaparken düğüm atabilir ya da kenarlara sıkıştırarak düz bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu bandana şekli ile saçlarınız yüzünüze gelmez ve gün içinde daha rahat hareket etmeniz sağlanır. Daha geniş yapılı saç bandı seçmek bu modeli daha güzel gösterecektir.

Erkeklerin en sık kullandığı saç bandı bağlama şekl ise aşağıdaki gibidir.

Erkek bandana nasıl bağlanır?

Bu model ise en sık kullanılan bir diğer bandana modelidir. Modelin yapılışı son derece basittir. Saç bandını alnınızdan arka tarafa çekmeli ve arkada bağlamalısınız. Yapacağınız işlem oldukça basit. Bu bandanayı kullanırken önemli olan nokta saç bandının çok uzun olmamasıdır. Çok uzun olan saç bandı, bağladıktan sonra uzun bir şekilde sarkar ve hoş görüntü oluşturmayabilir.

Önden bağlamalı saç bandı nasıl yapılır?
Saç bandı bağlama şekilleri nelerdir?

Önden bağlanan saç bandı modeli de oldukça basit ve kullanışlıdır. Saçlarınızı toplayarak ya da saçlarınızı açarak bu modeli oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey saç bandını arkadan öne taşıyarak, ön tarafta saç bandının uçlarını bağlamaktır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.