Basit Ama Etkili: Side Kick İle İnce Bacaklar

Vücudunuzun orantısız olmasının günlük hayatta birçok olumsuz etkisi vardır. Örneğin bir pantolon alırken çok çeşit içinden ancak birkaç tanesini beğenir, onu da terziye verip kendinize göre diktirmek istersiniz. Özellikle ince beliniz ve kalın bacaklarınız varsa ‘Side Kick‘ egzersizi tam size göre.

Side Kick Nedir?

Armut Vücut Şekline Sahipseniz Dikkat!

Beslenme şeklimize göre alınan fazla yağ ve karbonhidratlar başımıza bela olur. Yediklerimizden kısmak hepimize zor gelir. Bu yüzden besinlerin yanında günlük yarım saat yapılan spor sizi formda tutmaya yetecek, sert diyet listelerine ihtiyacımız kalmayacaktır. Vücudumuzda yağlanmaya en meyilli bölgeler göbek ve bacak çevremizdir. Bazı insanlarda ise yağlanma direkt olarak basen ve bacak bölgesinde olur.

Vücut Tipleri Nelerdir?

Hatta bu fark gözle bile çok belirginse ve artık sizin hareketlerinizi kısıtlıyorsa ‘ Lipödem’ adı verilen hastalığınız olabilir. Lipödem; vücudumuzdaki yağların kalça ve ayak bileği arasında dağılması ve fazlaca şişkinlik oluşturmasıdır. Tedavisi de ancak operasyon veya ameliyatlarla olduğu bu hastalıktan, yağlanma başladığında yapılan düzenli spor sayesinde kurtulmak mümkün.

Spor Aletine Gerek Yok, Sadece Sert Bir Zemin!

Evde kolayca yapabileceğimiz side kick egzersizi için hiç bir spor aletine ihtiyacımız yok. Eğer isterseniz bir pilates matı alabilirsiniz. Kaldı ki 25-30 TL gibi bir fiyata pilates matına sahip olabilirsiniz.

  • Yan pozisyonda uzanın ve omurganızın dik, vücudunuzun ise düz bir pozisyonda olduğundan emin olun.
  • Altta kalan kolunuzu, avuç içinizle başınızı destekleyecek şekilde yerleştirin. Diğer kolunuzu ise karın hizanızda ve yerde tutarak vücudunuzu destekleyip dengenizi sağlayabilirsiniz.
  • Göğsünüz, karnınız ve kalçanız pilates matıyla veya zeminle mutlaka temas halinde olmalı.
  • Üstte kalan bacağınızı, yerde düz duran bacağınızla 60 derece yapacak şekilde havaya kaldırın.
  • En önemli nokta şu: Kaldırdığınız bacağınız dümdüz olmalı yani dizinizi kırmayın.
  • Bu harekete yeni başlıyorsanız, her bacak için günlük 20 tekrar yeterli olacaktır.
Side Kick Egzersizi Nasıl Yapılır?

Dozu Bir Süre Sonra Arttırmalısınız!

Egzersize başladıktan bir süre sonra tekrar sayısını arttırmak oldukça önemlidir. Çünkü bir süre sonra bacaklarınız bu egzersize alışır ve bir adım öteye geçemezsiniz. Tekrarı arttırmanız gereken zaman ise şöyle belirlenir: Egzersizden sonra artık bacaklarınızda yanma hissi olmuyorsa 20 değil 30 tekrar yapmaya başlayabilirsiniz. Side Kick egzersizi bacaklarınızdaki ve kalçanızdaki yağ yakımını oldukça hızlandıracaktır. Aynı zamanda karın kaslarınızı da sıkılaştırmaya yardımcı olur. Omurganızın dik duruşu ve kasların doğru bir şekilde çalışmasıyla ağrılarınızın zamanla azaldığını farkedeceksiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.