Başkent’te Korkutan Olay! Güvenlik Görevlisi Önce Okul Müdürünü Sonra Kendisini Vurdu

Son güncelleme:

Başkent Ankara’da bir okulun güvenlik görevlisi, okul müdürüyle tartıştığı sırada silahla ateş ederek önce müdürü vurdu daha sonra ise teslim olmamak için intihar girişiminde bulundu.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan Şehit Velit Bektaş Anadolu Lisesinde okul müdürü ve güvenlik görevlisi arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine güvenlik görevlisi M.E, okul müdürü Ş.A.G’nin odasına gitti ve tabancayla müdürü vurarak yaraladı. Polise teslim olmamak için kendini vuran Ekinci, ağır yaralandı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından yaralıları ambulansla hastaneye kaldırdı. Olay yerine gelen polislerin çalışmaları devam ediyor.

Ankara Valiliğinden Açıklama

Ankara Valiliği, Şehit Veli Bekdaş Anadolu Lisesi’nde meydana gelen olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Olayın saat 08.50’de gerçekleştiği belirtirken “İlimiz Etimesgut ilçesi Şehit Velit Bekdaş Anadolu Lisesi’nde, okulda hizmetli olarak görev yapan Murat Ekinci, henüz bilinmeyen bir sebeple Okul Müdürü Şerafettin Ali Gürüler’i makam odasında ateşli silahla vurarak yaralamış, akabinde aynı silahla intihara teşebbüs etmiştir. Olay yerine intikal eden görevlilerimizce yaralı şahıslar ivedilikle bölge hastanelerine sevk edilmiş, öğrencilerin okuldan güvenli bir şekilde tahliyesi sağlanmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat çok yönlü olarak yürütülmektedir” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.