Deep Blue Club

Bekçilik Nasıl Uygulanıyor…

Son güncelleme:

Bekçiler şuan bizim gündemimizin olmazsa olmazları arasına girdi. Maaşları yetkileri ve çalışma koşulları herkes tarafından konuşulan ve merak edilen konu haline geldi. Türkiye’de bekçilerin yetkileri genişletiliyor peki diğer ülkelerde asayiş nasıl sağlanıyor. Güvenlik önemleri ne durumda siviller için ne gibi önlemler alınıyor. Bekçilik nasıl işliyor ve ilerliyor bunları inceleyelim

Peki, dünya genelinde bekçilik nasıl işliyor bizim ülkemizden farklı olarak uygulanan uygumalar neler ne gibi yenilikler var Dünya açılalım ve bekçilik için neler yapılıyor görelim.

Hollanda’nın Lahey kentinde sivil kadın ve erkekler boş zamanlarında haftada iki kez mahallelerinde devriye gezmek için gönüllü oluyor. Böylelikle kendi güvenliklerini sağlıyor ve tehlikeli durumlarla karşılaşırsa polislere haber vererek görevlerini tamamlıyorlar.

Almanya’da neo-Nazi hareketine yakın olan aşırı sağcı izleme gruplarının kurdular, göçmen saldırılarına karşı Amberg şehrini güvence altına almak olduğunu ve güvenlik amacıyla kurulduklarını iddia ediyorlar ancak insanların eleştiriler artmaya başladı bu konu ile ilgili.

İngiltere farklı bir amaçla kendi özgür bekçi teşkilatını kuruyor.Londra’nın Wembley bölgesinde Patrick ve Cleveland sadece mahallede gezmekle yetinmeyip, pedofili şüphelilerini de ortaya çıkarmaya çalışıyor.Buda insanlarda az da olsa güvende olma hissi uyandırıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.