Ben Her Sabah Kalkıp Ofise Gitmem Diyenlere İş Fikirleri

Ne yazık ki yaşamak için çalışmak ve para kazanmak zorunda olduğumuz bir dünyada yaşıyoruz. Her sabah işe gitmek için sokağa dökülen binlerce insan var. Ancak siz ”bu insanlardan olmak istemiyorum” ve ”bir ofise, şirkete gidip çalışmam” diyorsanız bu duruma uygun işler de bulunuyor.

Home office işler nelerdir? Evden çalışmak için iş arıyorum diyenler için öneriler neler? Evden bilgisayarla çalışma için uygun işler nelerdir? Evden para kazanma yolları neler? Ofise gitmeden para kazanmak mümkün mü? Bu soruların ayrıntılı cevaplarını inceleyelim.

Video Editörlüğü

Home office işler nelerdir?

Günümüzde sosyal medya ve Youtube ile beraber farklı bir döneme girdik diyebiliriz. Hemen herkes Youtube kanalı açıp para kazanmaya çalışıyor artık. Bu durumda da bol sayıda video dökülüyor ortaya. Peki bu videoları kim düzenleyecek?

Reklam şirketleri bu videolar üzerinden büyük sayıda müşteri kazanma peşinde. Sizde ilgi çekici videolar oluşturup büyük bir kitleye hitap edebilirsiniz. Video editörlüğü yaparak farklı videolar oluşturabilirsiniz. Bunun için Photoshop, Adobe Premiere gibi programları araştırıp öğrenenmek yararlı olacaktır. Bu programlar sayesinde ilginç ve dikkat çekici videolar hazırlamanız mümkün. Bu işi yapmanın en büyük artısı ise işi istediğiniz her yere götürebilmek olacak. Bilgisayarınız neredeyse, işiniz de orada olacak.

Sosyal Medya Yöneticiliği

Evden çalışmak için iş arıyorum

Sosyal medya hayatımızın en büyük parçası. sosyal medya sadece eğlence için, arkadaşlarınıza komik video göndermek için değil, binlerce markanın ve şirketin yarıştığı bir platform. Eğer sosyal medya alanında uzmansanız ve markalara bu konuda yardımcı olabilecekseniz sosyal medya yöneticiliği işi tam sizlik. Üstelik bu işi yaparken belirli bir ofise gitmeniz de gerekmiyor. Bilgisayarınızı götürebildiğiniz her yere işinizi de götürebilirsiniz.

Sanal Asistanlık

Ofise gitmeden para kazanmak

Şirketler artık çalışanların evden iş yapmasına izin veriyor. Böylece yönetici asistanları uzaktan asistanlık yapabiliyor. Bir kişinin günlük hayatını, randevularını, kişiler arası iletişimini ve rezervasyonlarını ayarlayabilirim diyorsanız sanal asistanlık yapabilirsiniz. Bu mesleği yapmak için ofise gitmeniz gerekmiyor. İnternet ortamından rahatlıkla yapabileceğiniz bu görevler sizin için uygunsa bu işe adım atabilirsiniz. Bu şekilde her sabah kalkıp, uzun yollara katlanıp bir ofise gitmek durumunda kalmazsınız. Fiziksel bir yorulma yaşamadan evden daha az yorularak bu mesleği yapmanız mümkün.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.