”Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim” Film Konusu

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim! Dikkat Çekici Konusu…

2018 Yapımlı ”Ben senin bildiğin erkeklerden değilim” romantik komedisidir. Bu filmde tüm klişeleri ortadan kaldıran ilginç konusu cinsiyet rollerini ve yaşayış tarzlarını ters-düz eden paralel evren eşiğinde canlandırılıyor. Başrolde Marie- Sophie Ferdane (Alexandra), Vincent Elbaz( Damien) oynuyor.

KONUSU:

Damien yakışıklı olduğundan çok emindi. Bulunduğu her ortamda dikkat çekmeyi başaran damien arkadaşının imza gününde güzel bir sekreterle karşılaşana kadar her şey çok normal ilerliyordu. İmza günündeki sekreter görünümlü yazar’a ”akşam yemeğe çıkalım mı?” Alexandra: Belki başka bi dünya da” demişti. Damien tüm pişkinliği ile dükkandan çıkıp güzel kadınlara bakıp laf atmıştı. Ta ki… kafasını direğe çarpana kadar, kafasını direğe çarptıktan sonra yere bayıldı. Ardından arkadaşı ambulans çağırdı. Onlara iyi olduğunu söylemişti. Aslında o iyiydi ama yaşadığı hayat artık eskisinden farklı olacaktı.

Erkekler kadının üstlendiği rolleri, kadınlar ise erkeklerin üstlendiği rolleri taklit ederek insana empati yapmamız gerektiğini aşılıyor. Aslında temel hedef toplumda cinsiyetlerin rolü ve düşüncesi değişseydi nasıl olurdu? . Nasıl görünürdü? . Ataerkil toplum anlayışını alt üst eden bir film aslında ve bu filmde kadınların oynadığı erkek rolünü hiç garipsemeden izlenilen komik bir film olmuştur. Damien için tabiki bu iş artık farklı bi boyuta gelmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.