Bensu Soral: Hayatı, Kariyeri, Aşk Hikayesi…

Bensu Soral Baş, 23 Mart 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Grafik alanında eğitim gördükten sonra oyuncu olan ablası Hande Soral’ın desteğiyle oyunculuğa başlamıştır. Ablasının yanı sıra bir de ikiz kardeşi vardır: Bedirhan Soral.

Bensu Soral kişiliğini nasıl tanımlar?

Hürriyet röportajında; ”Beni uzaktan ketum, snob görenler olabilir ama tanışınca öyle olmadığımı anlıyorlar. Yeni tanıştığım insanlara karşı önyargılı olmayıp çok sıcak yaklaşırım. Hayvansever ve hümanistim… Rahatım. İçim dışım bir. Karşımdakine hissettiğim her şeyi açıkça söylerim.

Çok unutkanım. İzlediğim filmden yediğim yemeğe kadar unutabilirim. Sanırım burcumun özelliği (Koç Burcu), biri kötü bir şey yaptığında hemen onu hayatımdan çıkarıyorum. Yaşadığımız güzel şeyleri de unutup sadece kötü şeyleri hatırlıyorum. Bu yüzden de hiç acı çekmiyorum. Kısaca benim dünüm yok, anım ve yarınım var.” diye bahsetmiştir kendinden.

Güzel oyuncu ilginç takıntılarından da şu şekilde bahsetmiştir;

”Mesela bir galaya katılacağım ve çok acelem var. Hazırlanırken evi dağıtıyorum. O evi eski haline getirmeden asla çıkamam. Bir kirli bardak bile kalsa, üzerimde tuvaletle o bardağı yıkar, evden öyle çıkarım. Bu da beni yoruyor. Bir de diyelim sağ elimi yanlışlıkla bir yere çarptım, sol elimi de çarparım. Sağ kulağım kaşınırsa ardından sol kulağımı da kaşırım. Sanki uğursuzluk gelecek gibi hissediyorum. Çevremdekiler bana “Garipsin” derler. Sanırım biraz öyleyim.”

Kariyeri;

Modellik geçmişine de sahip olan Bensu Soral, daha önce Kemal Tahir’in ölümsüz eserinden uyarlanan ve TRT1 ekranlarına gelen ‘Yol Ayrımı’ dizisinde rol almıştır.

‘Vicdan’ dizisiyle birlikte ülkenin en sevilen genç oyuncularından biri olarak anılmaya başlanmıştır.

Daha sonra ‘Boynu Bükükler’ isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray’ı, 2015’te ise ‘Tatlı Küçük Yalancılar’ dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırmıştır.

Ayrıca Murat Dalkılıç’ın “Kader” adlı şarkısına çekilen klipte yer almıştır.

Güzel oyuncu 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış “İçerde” adlı dizide Çetin Tekindor’un canlandırdığı “Kebapçı Celal”in avukatlığını yapan çocukluktan evlat edindiği Melek karakterini canlandırmıştır.

Sonrasında kadrosunda usta isimlerin yer aldığı ‘Organize İşler: Sazan Sarmalı’ adlı sinema filminde Nazlı Noyan karakterini canlandırmıştır.

 

Bensu Soral ve Eşi Hakan Baş’ın Aşk Hikayesi;

Hakan Baş, Tatlı Küçük Yalancılar dizisini izlerken Bensu Soral’ı görüyor ve çok beğeniyor  bu etkileşimin ardından ortağı olduğu alışveriş sitesinden Bensu Soral’a bikini gönderiyor. Bensu Soral da hediye için Instagram’dan teşekkür ediyor.

Ancak Hakan Baş, Bensu Soral’ı ikna etmekte zorlanıyor. Asla geri adım atmıyor, sabrediyor, vazgeçmiyor. Bensu Soral’ın evine çiçekler, hediyeler gönderiyor.

Bensu Soral bu süreçte yaşananlar için; “Hakan beni tavladı ve bu çok uzun sürdü…” diyor.

Hakan Baş hakkındaki düşünceleri ise;

“Önce zekasına sonra adam gibi adamlığına vuruldum. Aynı zamanda karizmatik. Daha ne olsun…”Hakan Baş, sevgilisi Bensu Soral’a Prag tatilinde, bir tekne turu sırasında sürpriz yaparak evlenme teklifi etmiştir ve ardından 2015 yılından beri beraber olan çift 2018 yılında hayatını birleştirmiştir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.