Bilecik’te Yarından İtibaren Araç Giriş-Çıkışı Kısıtlanacak!

Bilecik’te yeni tip koronavirüs (kovid-19) tedbirleri  kapsamında yarından itibaren kente araç giriş-çıkışları kısıtlanmaya başlayacak.

Bilecik Valiliği resmi sitesinden yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Meclisi Vali Bilal Şentürk Başkanlığında toplandı. Vatandaşları koronavirüs salgınından korumak ve salgının yayılmasını engellemek için bir çok tedbire başvurulduğunu, bu kapsamda alınan kararlara hassasiyetle uyulması gerektiği belirtildi.

Açıklamada yer alan ifadeler şu şekilde:

“Eskişehir, Kütahya, Bursa, Sakarya ve Bolu il sınırlarından kara ve demir yolu ile (toplu ulaşım araç, özel ve yaya vb.)ilimize yapılacak tüm giriş çıkışların 21 Nisan 2020 Salı günü saat 24:00’dan itibaren ikinci bir karara kadar geçici olarak durdurulmasına, aşağıda belirtilen durumlarda giriş çıkışlara izin verilmesine;
Temel ihtiyaç (gıda/temizlik vb.) malzemeleri ile ilaç ve tıbbi malzemeler başta olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin sürekliliği için gerekli olan ürün ve veya malzemelerin lojistiği, üretimi ve naklinde yurt içi ve yut dışı taşımacılık kapsamında görevli olanlar ve araçları; malın cinsi, teslimat yer alıcı adresi, teslimat tarihini gösteren taşıma irsaliyesi, teslimat makbuz veya fatura vb. belgeler ile giriş çıkış yapabileceklerdir.
Belirtilen amaçlarla kısıtlanan illere giriş yapanlar, giriş amacını gösteren belgeler ile 72 saat sonrasına kadar teslim ilinden ayrılarak ilk çıkış iline dönebilecektir. Bu şekilde giriş çıkışı sınırlandırılan illere giren ticari araç sürücüleri seyahatleri süresince, değişim sürelerine uyarak maske takmak, temas gerektiği durumlarda sosyal mesafeye uymak zorundadırlar.
Yurt içinde ticari yük, yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapanların giriş çıkış yasağı getirilen illerimizden transit şekilde geçişlerine müsaade edilecektir. Bu şekilde transit geçişlerine izin verilen ticari yük taşıyıcıları belirtilen illerde zorunlu dinlenme molaları süreleri hariç hiçbir şekilde duraklama ya da konaklama yapamayacaklardır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.