Bilim İnsanlarından Şok Sözler: Wuhan’dan Başlamadı, Bu Virüsün Son Hali!

Tüm dünyayı etkisine alan Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs ile ilgili araştırmalar son süratle devam ediyor.

Bu araştırmalardan birisini ise Cambridge Üniversitesi yaptı. Üniversiteye göre, virüs Wuhan’dan ortaya çıkmadı, bunun çok daha öncesi var.

Üniversitedeki bilim insanları bunun daha önce 2019 yılı Eylül ayına dayandığını belirtti ve şu şekilde sözlerine devam ettiler:

 “Eğer size salgının başladığı bir yer söylemem gerekirse bunun Wuhan’dan ziyade Çin’in daha güneyi olduğunu söyleyebilirim. Fakat Çin’deki hastanelerden alınan örnekleri inceleyerek daha kesin bir sonuca varabiliriz.”

Hazırlanan araştırmanın henüz hakemli bir bilimsel dergide yayınlanmadığını açıklayan araştırma ekibi, bu bulguları Proceedings of the National Academy of Sciences isimli bilim dergisinde yayınladı.

Ayrıca üniversite, bunun virüsün son hali olabilceğini belirterek,  “Bundan önce yarasada ya da başka bir hayvanda ya da belki de başka birine bulaştırmadan bir insanda bulunuyordu. Daha sonra insanlara bulaşma süreci 13 Eylül ile 7 Aralık arasında başladı” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.