Bir İlişkiye Başlamadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz? Bütün Cevaplar Onda: Adil Yıldırım

Kadın erkek ilişkilerinde en etkili çözümleri sunan ve ikili ilişkilerin en aranan ismi Adil Yıldırım, ilişkilerdeki çıkmazlarda ve karşılaştığınız sorunlarda sizi çözüme götürmek için yardımcı oluyor. Peki bir ilişkiye başlamadan önce nelere dikkat etmelisiniz ve ilişkinizi yürütürken önemli olan noktalar nelerdir? Hepsinin cevabını Adil Yıldırım’ın YouTube kanalında bütün kitapçılardan temin edebileceğiniz kitaplarından ulaşabilirsiniz.

Adil Yıldırım, İstanbul doğumlu.

Adil Yıldırım, çok uzun zamandır yazarlık yapıyor ve yazmaya ilk olarak kısa hikayeler oluşturarak başladı. 6 Ocak 1982 yılında İstanbul’un bir semtinde dünyaya gözlerini açan Adil Yıldırım, çok başarılı bir akademik serüvene sahip. Liseyi yine doğduğu kentte okuyan Adil Yıldırım, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin Kamu Yönetimi bölümünde de lisans eğitimini tamamlayarak üniversite eğitimine yurt dışında devam etme kararı aldı. Milano Politeknik Üniversitesi’nin Uluslararası Pazarlama Bölümü’nde de yüksek lisans eğitimini tamamlayarak başarılı eğitim hayatını noktalamış oldu. Çalışma hayatı da eğitim hayatı kadar başarılı olan Adil Yıldırım, Birleşmiş Milletler Roma Ofisi ve Torino’daki özel şirketlerde çalışarak iş yaşamına başarılı ve hızlı bir şekilde devam etmiştir. Daha sonra ise Adil Yıldırım’ın halen devam eden yazarlık ve ilişki koçluğu serüvenini başladı. 10 sene gibi uzun bir süredir ICF- Uluslararası Koçluk Federasyonu’na bağlı olarak çalışan Adil Yıldırım’ın bu güne kadar birçok insana yararlı olmuş sayısız içeriği bulunuyor. Kadın erkek ilişkilerine yeni bir bakış açısı ve soluk getiren Adil Yıldırım, literatüre yeni kelimeler de kazandırmış bir yazar olma niteliği taşıyor. Sırtlan Erkek, Kara Kaplı Defter, Ayrılık Sonrası 30 Gün Kuralı gibi herkesin dilinde kalıp haline gelmiş önemli kelimeleri ikili ilişkilerde birçok insan için kilit taşı görevini üstlendi.

Adil Yıldırım, Şeytan Tüyü kitabı ile.

Adil Yıldırım, 2017 yılında kaleme aldığı Gecede Saklı Yalnız Aşklar, yine 2017 yılında yazdığı Zamanın Sessiz Ruhu, 2019 yılında kaleminden çıkan bir kitap olan Med Cezir ve yine aynı yıl okurlarına sunulan Şeytan Tüyü, son olarak da geçtiğimiz yıl kitapçılarda yerini alan 50 Maddede İlişkiler adlı kitapları ile okurları tarafından büyük beğeni topladı ve okurları tarafında sayısız yorum ve destek mesajı yağmuruna tutuldu. Daha orta okul yıllarındayken katıldığı kompozisyon yarışmalarında büyük başarılar gösteren Adil Yıldırım’ı, daha o zamanlarda edebiyat öğretmeni yazar olması için teşvik etmiş.

Yazmanın kedisi için büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu belirten Adil Yıldırım, yazarken içindeki dünyaların kapılarını açtığını ve yazılarında yarattığı olay örgülerinin kendisini ruhsal anlamda tahrik ettiğini vurguluyor. Kaleme aldığı son kitabı 50 Maddede ilişkiler için, ben aslında roman yazarım, ilk defa kişisel gelişim kitabı yazdım diyen Adil Yıldırım, yazdığı bu kişisel gelişim kitabı 50 Maddede İlişkiler2in kendisi için enteresan bir deneyim olduğunu söylüyor. Diğer kitapları ile kelimenin tam anlamıyla büyük bir başarı yakalamış Adil Yıldırım, katıldığı televizyon programlarından da ismini daha geniş kitlelere duyurma imkanı bulmuş oldu. 50 Maddede İlişkiler Kitabı ile yayımlandığı günden henüz beş gün geçmesine rağmen çok satanlar listesinde beşinci sıraya yükselen bu kitapta Adil Yıldırım, kitabın içeriği hakkında kadınları çok büyük sürprizler bekliyor diyerek ipucu verdi. Kitabın ana konusunda kadınlara erkekler hakkında önemli olabilecek bilgiler veren bu kitap, kadınlar için erkek dünyasının ve erkek dilinin bir sözlüğü niteliği görüyor. Duru ve akıcı bir dille ele alınan 50 Maddede İlişkiler adlı kitabın içerisinde çizimlere de yer verilmiş. Ayrıca kitabın içinde, anlatımı kolaylaştırmak için günlük hayattan yaşanmış ilgi çekici olaylara da yer verilmiş. İnsanın irade sahibi olmaktaki önemine ve fevri kararlar vermenin bu kitapta verdiği tavsiyelere uymayı zorlaştıracağını belirtiyor Adil Yıldırım. Ayrıca narsisizmin öngörülebilir zararlarının kadınlara zarar vereceğini düşünen Adil Yıldırım, kadınların bu tiplemelerden uzak durması gerektiğini ve kendi çocuklarını da bu zararlı kişilik tipinde yetiştirmemeleri gerektiğini savunuyor.

Gecede Saklı Yalnız Aşklar kitabı ile Adil Yıldırım.

Aşka ve ikili ilişkilere dair yeni bir bakış açısı kazandıran Adil Yıldırım’ın bir başka kitabı ise Gecede Saklı Yalnız Aşklar. Bir roman olma niteliği taşıyan Gecede Saklı Yalnız Aşklar adlı kitap, aslında Adil Yıldırım’ın ‘Hiç tanışma fırsatı bulamadığım tek bir insanla aynı duyguyu paylaşmak ümidiyle yazdığı’ bir roman. Bir başka romanı Şeytan Tüyü’nde çok çarpıcı bir hikayeyi ele alan Adil Yıldırım, Mert Atalay isimli gerçek hayatta nadir karşılaşabileceğimiz bir baş kahraman ile okurlarının karşısına çıkıyor. Okurun bu kahraman hakkında karmaşık duygular hissedeceği Şeytan Tüyü adlı roman, okurlarına beklenmedik bir roman deneyimi sunuyor. Yazdığı karaktere romana başlarken kendisi bile inanmayan Adil Yıldırım, romanı yazdıkça karaktere inanmaya başladığını belirtiyor.

Bu güne kadar izleyicilere sunduğu sayısız video ile ikili ilişkilerde izleyicilerine ve okurlarına rehber olan Adil Yıldırım’ın zengin içeriklere sahip bir YouTube kanalı da bulunuyor. İlişkilerinize dair aradığınız her konuda başvurabileceğiniz yararlı ve zengin bir kanal olan Adil Yıldırım’ın YouTube kanalındaki içeriklerde neler bulabileceğinize bir göz atalım. Hem kadın hem de erkeklerin kafasındaki binlerce soruya cevap olan Adil Yıldırım, erkek dünyasından kadınlara bilgiler veren bir vlog niteliğinde olan bir erkeğin aşık olduğunu gösteren dört davranış ve erkekler duygularını neden kolayca ifade edemezler adlı videoları ve erkeklere dair daha birçok anahtar konuyu izleyicileri ile buluşturmuş. İnsanların ayrılık durumunu yaşarken hissettiği kötü duyguları es geçmeyen Adil Yıldırım’ın, ayrılık terapisinde bu üç noktaya dikkat edin, kendinizi daha iyi hissedeceksiniz isimli videosu, ayrılık acısı çekenler için bir ilaç görevi görüyor. Her tür ilişkiyi ele alan Adil Yıldırım, kendisinden yaşça küçük erkeklerle birlikte olan kadınları konu alan ve birlikteliklerdeki ideal yaş farkı nedir videlarını da gelen sorular üzerine izleyicileri ile paylaşmış. Epey merak edilen bir konu olan erkek dünyası hakkında çok yararlı bilgilerini izleyicilere sunan yazar, bir erkeği hızlıca analiz etmenin ve anlamanın yollarına da bir videosunda yer vermiş. Seksi kadınları diğer kadınlardan ayıran üç özellik nedir gibi bir konuya değinen başarılı yazar, ayrıca bir kadında alfa erkeğini etkileyen üç davranış biçimi nedir ve bir erkeğin aldatmasının üç temel sebebi gibi merak edilen konuları da izleyicilere sunmuş. Videolarında ciddi ilişki ve evlenmelerdeki sorunlara da dikkat çeken Adil Yıldırım’ın, ciddi ilişkilerden kaçan erkeklerin en büyük bahanesi benim zamana ihtiyacım var ve günümüzde evlilikleri boşanmaya sürükleyen üç önemli sebep adlı videoları da mevcut. Biraz zamana ihtiyacım var diyen erkeğe ne cevap vermeniz gerektiğini de Adil Yıldırım bşr başka videosunda çok güzel bir biçimde açıklamış. Birlikteliklerde en büyük sorunlardan biri olan uzak mesafeyi es geçmeyen yazar, farklı şehirlerden ilişki yürüten insanlara üç ilişki tavsiyesi sunuyor. İlişkinizin gidişatı hakkında kafanızda bir cevap oluşturamıyorsanız başvuracağınız video ise sağlıklı bir ilişkiniz olduğunu gösteren dört işaret nedir isimli video olacaktır. İlişkilerdeki bir başka önemli konu olan takıntılı ilişkiler ve kıskançlık konularına da değinen başarılı yazarın, aşırı kıskanç davranışların ardındaki üç temel sebep nedir ve erkek arkadaşınız eski ilişkinize kafayı taktığında nasıl davranmanız gerekiyor videoları ile kadınlara ilişkiler konusunda ışık oluyor.

Adil Yıldırım, ilişkiler konusunda birçok insana ışık oluyor.

Başarılı yazar ve ilişki koçu Adil Yıldırım’ın kitaplarına ve videolarına ilişki ile ilgili her konuda başvurmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.