Bir Kaos Ortamı Olan İnanılmaz Kazalar

Kazalar her geçen gün karşımıza çıkan olumsuz olaylar. Bu kazaların geneli de trafik kazaları olarak karşımıza çıkıyor. Trafik kazalarının oluşumu her ne kadar farklı nedenlere sahip olsa da bilinçsiz sürücüler tarafından ölümle sonuçlanıyor. Özellikle aşırı hız sonrası yapılan kazalar genelde ölüm ve ağır yaralanma kaynağı. Aşırı hızın ardından hatalı manevra ve arkadan çarpma sık görülen kaza türlerinden. Korkunç kazalar hayatın her yerinde ne yazık ki karşımızda.

Korkunç Kazalar ve Sonuçları 

Zincirleme araba kazası en çok hasar veren kaza türlerinden biri. Rusya Vladivostok kendi yakınlarındaki otoyolda meydana gelen bu kaza kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yollarda meydana geldi. Kontrolünü kaybeden iki tır birbirine girdi. Sonrasında ise 50 araç birbirine girdi. Olay sonrasında 6 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Yeni arabaları taşıyan tır görenlerin şok olmasına neden oldu. Panik yaratan bu korkunç kaza sonrasında şans eseri sürücü kurtarıldı ve kazadan geriye bu görüntüler kaldı.

Bu görüntüler ise alkollü bir sürücünün eseri.  Alkollü araba kullanan sürücü yaşlı kadının evine bu şekilde bir giriş yapmış. Korkunç araba kazası sonucu şans eseri orada bulunmayan Philomena O’Brien isimli ev sahibi olaydan yara almadan kurtuldu.

ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşen bu uçak kazası ise kötü sonuçlanan kazalardan. Küçük uçak evin üzerine düştü ve kaza sonucu 3 kişi hayatını kaybedip 4 kişi ise yaralandı. Bu Korkunç uçak kazası ise içerisinde 6 kişi bulunan Piper PA-32 model uçak ile West Jordan ilçesinde bir evin üzerine düşmesi sonucu gerçekleşti. Kaza sonrasında ise pilot, bir kadın ve 9 aylık bir bebeğin yaşamını yitirdiği öğrenildi. Bir kadın ve 2 çocuk kaza sonrasında yaralandı

İş kazaları da günümüzde sıkça karşımıza çıkıyor. Yüksek bir bölgeden iş makinası indiren vinç, ağırlığı taşıyamadığı için iş makinasını da beraberinde alarak aşağı düştü. Tehlikeyi gören vinç sürücüsü ise son anda aşağı atlamayı başardı ve kurtuldu. Vinç ve iş makinası kullanılamaz bir halde bulundu.

Beşiktaş’ta atık su kanalında nasıl gerçekleştiği bilinmeyen bir nedenle patlama gerçekleşti. Patlama sonrasında rögar kapağı yoğun bir gürültü halinde yerinden fırladı. Meryemana Ermeni Klisesi ve okulun yakınında yaklaşık 8 metre yukarı yükselen kapak 70 kiloluk bir ağırlığa sahip. 2,5 metre ileriye düşen rögar kapağı büyük bir panik yaşatsa da olay sonrası şans eseri kimse zarar görmedi.

Günlük hayatta karşımıza çıkan bir diğer kaza türü ise gemi kazası. İstanbul Boğazı’nda Karadeniz – Marmara istikametinde ilerleyen Malta bayraklı ”Vitaspirit” ismindeki gemi Anadolu Hisarı bölgesindeki Hekimbaşı Salihefendi Yalısı’na çarptı. Olay sonrasında İstanbul Boğazı demi trafiği kapanışa geçti. Geminin yalıya çarpması sırasında yalının boş olduğu öğrenildi. Çeşitli davetler için kiralanan yalı büyük hasara uğradı.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Negibi sosyal içerik paylaşım sitesidir. Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ya da kopyalanamaz.